Ještě v pátek, kdy Rapid obral další remízou pražskou Slavii hrozilo, že to může být na delší dobu poslední zápas, možná vůbec poslední v této sezóně. "Nic se nemění," oznámil však začátkem tohoto týdne Blatný. 

To znamená, že zatím pokračují všechny soutěže, kde se testuje na přítomnost koronaviru. Ministr zdravotnictví České republiky Jan Blatný přitom na čtvrteční tiskové konferenci mluvil o nutnosti testování profesionálních sportovců přesnější PCR metodou. Doposud ji využívali pouze ligoví fotbalisté, ostatní sporty jely v režimu antigenních testů, chudý futsal nebyl výjimkou, pro většinu klubů je tato metoda finančně nedosažitelná.

První liga má momentálně reprezentační přestávku, Česká republika totiž hraje dvojzápas kvalifikace na EURO 2022 s Portugalskem. Zápasy se měly nejprve odehrát 5. a 10. března doma a venku, kvůli covidu-19 se ale bude hrát 6. (19.00) a 9. (15.00) března na neutrální půdě v polské Lodži. 

Ústecký Rapid, který nemá v týmu žádného reprezentanta, stejně jako Žabinští Vlci Brno, by měl nastoupit 7. března na palubovce tohoto moravského celku, který je o pouhý bod před ním.