Futsalová nejvyšší soutěž juniorských kategorií U17 a U19 má za sebou třetí turnaj. Mladíci ústeckého Rapidu zamířili do Chomutova, teplický Svarog čekala pouť do Mělníka.

Oba celky se v devatenáctkách trápí, ovšem zatímco Svarog čeká na první bod i mladší kategorii, Rapid zde září. I proto ho čekaly hned dva šlágry o přední příčky.

S Libercem však ústecký celek padl 0:5, s domácím Baníkem Chomutov, jenž touží po postupu do Final four, uhrál cennou remízu 4:4. Bonusem pak byla výhra 3:0 nad českolipskými Démony.

„Liberec, který je jedním z favoritů, nás jasně přejel, porážka je naprosto zasloužená. Proti České Lípě nás v první půli podržel brankář Džudža, pak jsme to zlomili. S Chomutovem to byla důležitá bitva o elitní čtyřku, remízu z jejich palubovky po vyrovnaném průběhu bereme,“ zhodnotil trenér juniorky Rapidu Matěj Čapek. „Ve starší kategorii hodně lepíme sestavu, opět hrála řada mladších, dokonce i patnáctiletých hráčů. Podařilo se nám porazit Českou Lípu, takže jsme rádi, že neskončíme s nulou,“ dodal.

Rapid je v kategorii sedmnáctek na čtvrtém místě, ovšem jen o skóre za prvním, devatenáctky jsou třinácté. Svarog je v obou kategoriích poslední, na první bod stále čeká. Další kolo se hraje 5.1., Rapid jede do Brna, Svarog nastoupí v Edenu.

Futsal, I. juniorská liga U17 a U19
U17: Rapid Ústí – FT ZS Liberec 0:5 (0:3), Rapid Ústí – Česká Lípa 3:0 (1:0), Baník Chomutov – Rapid Ústí 4:4 (1:1)
U19: Rapid Ústí – FT ZS Liberec 0:13 (0:6), Rapid Ústí – Česká Lípa 5:2 (4:0), Baník Chomutov – Rapid Ústí 8:1 (1:1)