Všichni tři přišli z prvoligových Litoměřic, které houfně rozprodávají kádr a podle informací Deníku se schyluje k nejhoršímu, což jest, že litoměřický celek soutěž nedohraje a po čtyřech odehraných kolech VARTA futsal ligu odhlásí. „K celé situaci se vyjádříme v nejbližší době,“ komentoval odchod už osmi hráčů základní sestavy Litoměřic sportovní manažer Lukáš Vobecký.

Případný černý scénář Litoměřic by se mohl dotknout i Rapidu, kde je právě z Gardenline na hostování trio Hrdý, Tichý a Macháček. „Všem třem hráčům bylo hostování změněno na trvalý přestup, o jejich další působení tak nemusí mít fanoušci strach,“ vysvětlil předseda ústeckého celku Matěj Čapek, podle nějž ale nejsou angažmá tří nových hráčů ještě zcela dotažená. „Všichni tři hráči už patří Rapidu, v případě nabídky z první ligy bychom se ale nebránili tomu, je uvolnit.“

Minimálně Taverna ale bude zatím v Rapidu trénovat juniorský tým, který se připravuje na start celostátní soutěže. „Definitivní podmínky u všech tří nových tváří bychom chtěli dotáhnout maximálně do konce příštího týdne,“ uzavřel Čapek s tím, že není vyloučené, že nové posily nastoupí už v pátek na palubovce Liberce.