Dějištěm byla tentokrát hala na Střekově, pořádající Gymnastický sportovní klub Ústí nad Labem slavil úspěch hlavně v kategoriích volného programu.

Severočeské gymnastky si skromné prostory haly vyzkoušely den před pohárem, kdy zde proběhla dvě kola Jarní ligy. Pak už následovala pohárová podívaná. Ve volném programu zvítězila mezi dorostenkami šestnáctiletá Kateřina Savková, třetí místo vybojovala Lucie Toušová.

Obě reprezentovaly domácí klub a obě převedly volné sestavy s kužely a obručí, byť s provedením ještě nemohly být spokojeny. Druhé ústecké zlato získala v kategorii nejmladších nadějí osmiletá Adélka Albrechtová.

Dramatický a kvalitní byl souboj starších kadetek. Ze 17 startujících skončila za chomutovskou vítězkou Adélou Poláchovou stříbrná nejlepší z polských závodnic Zuzana Izydorczyk, ústecká Anna Maršálková skončila čtvrtá a Natálie Charvátová osmá.

Rovněž výborně obsazený kombinovaný program nabídl 55 startujících a ústecké gymnastky vybojovaly tři bronzy, o které se zasloužily Nikol Fousková v kategorii žen (KP-V), Lenka Hoskovská a Iva Šafrová ve třetí a druhé kategorii.

V sobotu 7. 4. 2018 se všechny týmy Aerobic clubu DDM zúčastnily soutěže Děti v akci v Praze.

Nejvíce ústeckých dívek startovalo ve čtvrté kategorii, jejich výkony v souhrnu s oblastní ligou komentovala trenérka Radka Tománková: „Byly to pro nás první závody sezóny a s výsledky kolem pátého až šestého místa jsem spokojená. Věřím tomu, že do oblastního přeboru, který se koná za měsíc, doladíme drobné nedostatky v sestavách a budeme bojovat o medailová umístění.“

Moderní gymnastky budou nyní závodit každý týden, nejbližší příležitostí k vyladění formy bude Jiřetínský dráček, pak Jablonecká perlička a následně severočeský Oblastní přebor v Chomutově, kde se už bude bojovat o postup na mistrovství republiky.

AUTOR: RUDOLF HOFFMANN

Moderní gymnastika, Ústecký pohár:
Dorostenky (dvojboj):
1. Savková (GSK Ústí) 16.95, 2. Faboková (Rapid Plzeň) 16.00, 3. Toušová, 6. Vaňková (obě GSK Ústí).
Kadetky starší:
1. Poláchová (SC 80 Chomutov), 2. Izydorczyk (UKS Lodž), 3. Ťupová (Chomutov), 4. Maršálková, 8. Charvátová (obě GSK Ústí).
Naděje mladší:
1. Berková (Sokol H. Jiřetín) …9. Dupalová (GSK Ústí).
Naděje nejmladší: 1. Albrechtová (GSK Ústí).
KP-V. kategorie:
1. Vařeková, 2. Vodičková (obě VS Praha), 3. Fousková, 5. Berková (obě GSK Ústí).
KP-IV. kat.:
6. Strnadová, 7. Nečasová, 10. Komárová, 11. Mašínová – všechny GSK Ústí.
KP-III. kat.:
3. Hoskovská, 4. Přibylová.
KP-II. kat.:
3. Šafrová – všechny GSK Ústí.
Jarní liga – I. a II. kolo:
KP-V: 4. Fousková, 5. Berková. KP-IV: 5-6. Komárová, 8. Mašínová.. KP-III: 9. Hoskovská – všechny GSK Ústí.