„Máme málo hráček a přemýšleli jsme, že se do druhé ligy nepřihlásíme. Jenže to by asi znamenalo konec ženské házené v Ústí. Těžko by se pak holky znovu dávaly dohromady. Jsem rád, že to tak nedopadlo," říká kouč loni devátého týmu tabulky.

Jak vůbec hodnotíte uplynulou sezonu, ve které jste skončili až na deváté příčce?

Naše umístění mohlo být i lepší, ale takový je sport. Nevycházelo nám, co jsme chtěli, laborovali jsme se sestavou a museli improvizovat. Holky bojovaly ze všech sil, snažily se, ale pět zápasů prohrály smolně o jediný gól. To se na umístění podepsalo. Kdyby se všechno sešlo, mohli jsme být i v první polovině tabulky. Ale na kdyby se nehraje.

Kde hledat hlavní příčiny nezdaru?

Nemáme dostatečně široký kádr a když přišla zranění, nebylo kam sáhnout. Na některé zápasy jsme jezdili v sedmi nebo osmi lidech a to je málo. Podobné starosti ale mají ve všech klubech.

V jakých činnostech se týmu dařilo a kde to naopak skřípalo?

Fungovala nám obrana v čele s brankářkou, horší to ale bylo v útočné fázi. Největšími problémy byl rychlý přechod do útoku a proměňování šancí, to nám prohrálo několik zápasů. V závěru sezony už se to ale výrazně zlepšilo.

Který zápas se vám vydařil a kde to naopak nevyšlo?

Nejhorší zápas jsme sehráli asi v Praze na Astře. Celé utkání jsme vedli, ale nakonec jsme prohráli o gól. Tam jsem byl nazlobený, protože jsme zpackali závěr. Naopak povedené zápasy byly s Turnovem (26:19) a Tachovem (28:23), ve kterých jsme hráli dobře a zaslouženě zvítězili.

Kdo patřil v sezoně k hlavním oporám vašeho týmu?

Určitě brankářka Sasková, která předvedla maximum. Dále svůj standard odvedly Janečková, Tušlová, Bázlerová či Pejšková. To byla taková osa týmu, na těchto hráčkách to v sezoně stálo.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník a jak bude probíhat?

Přípravu zahájíme na začátku srpna, do té doby mají hráčky individuální plány. Musíme se zaměřit hlavně na kondici, halu máme v rekonstrukci, takže první herní prověrku absolvujeme až v rámci Českého poháru v září. Tam zjistíme, jak na tom jsme.

Dojde na nějaké změny v kádru?

Přijdou k nám tři nové hráčky, ale minimálně dvě odejdou. Jedna jde studovat do Ameriky a druhá chce založit rodinu. Jednáme s několika dalšími hráčkami, chceme mít kádr co nejširší.

Jaké budou cíle týmu v nové sezoně?

Chceme skončit výše než letos, kádr má svou kvalitu. Když se bude dařit, můžeme být i v první polovině tabulky.