„Tenhle zápas rozhodne o všem. Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce diváků. Nastoupíme v kompletní sestavě, tedy i s kanonýry Srbou a Šumou," prozradil trenér Chemičky Tomáš Velek.

Jeho tým v posledním kole utrpěl výprask 17:33 na palubovce již jistého vítěze ze Zlína a kolo před koncem soutěže tak znovu klesl až na samotné dno tabulky. Ústečanům však i porážka vykřesala solidní jiskru naděje, když jim výrazně nahrály výsledky dalších týmů bojujících o záchranu.

„Rezerva Karviné prohrála a Olomouc jen remizovala. To znamená jediné, pokud v posledním kole doma porazíme Náchod, tak neskončíme poslední, protože oba naši protivníci hrají spolu a i v případě remízy se před nás dostane jen jeden z nich," vysvětluje situaci kouč Velek.

Podle jeho slov by navíc mohla být výhoda v tom, že soupeř ústecké Chemičky nepřijede na poslední zápas sezony v kompletní sestavě. „Náchod je venku slabší než doma, navíc už mu v tabulce o nic nejde, takže nepředpokládám, že by přijel s nejsilnější sestavou," odhaduje Velek.

A Chemička nastoupí do duelu s jasnou motivací. „Pro výhru uděláme všechno. Konečně budeme kompletní a to má pak náš tým úplně jinou sílu. A kdyby se nám podařilo zachránit se, tak by to bylo na flašku," smál se Velek.