„Jsem moc ráda, že šly hráčky do zápasu zodpovědně a s velkou chutí vybojovat první letošní výhru a mám radost, že každá z nich vstřelila gól," zářila po utkání trenérka Spartaku Hana Šimková.

Její hráčky doma nastoupily proti beznadějně poslednímu celku tabulky z Milevska. „Před zápasem jsme měly na kontě jen jediný bod a vzhledem k našim výkonům v předchozích zápasech jsme utkání nehodlaly podcenit," prozradila trenérka s jakou taktikou šel Spartak do utkání.

A Ústečanky vstup do zápasu opravdu nepodcenily. Na soupeřky vlétly od začátku s velkou chutí a sázely do jejich sítě jeden gól za druhým, přičemž naopak v jejich bráně předváděla výborné zákroky mladá brankařka Klečková. Na konci prvního poločasu tak svítil na ukazateli pro hosty velice nepříznivý stav 15:3.

Ve druhém poločase však pod dojmem jasně vyhraného zápasu domácí hráčky trochu ztratily koncentraci v obraně a dovolily tak hráčkám z Milevska vsítit třikrát více branek než v první půli. Domácí brankostroj ale na chuti neztratil a skóre se zastavilo až na vysoké třiatřicítce.

„Výhru už jsme moc potřebovaly a doufám, že nás to nakopne a i v příštím kole získáme dva body, abychom se odlepily z chvostu tabulky, kam podle mého názoru rozhodně nepatříme," dodala na závěr trenérka Spartaku Šimková.

K dalšímu utkání zajíždí ústecké házenkářky v sobotu na palubovku Turnova. Ten je zatím se dvěma body předposlední v tabulce.

Spartak Ústí – Milevsko 33:14 (15:3)

Spartak: Klečková, Kalvachová – Janečková 13, Tušlová 2, Křivanová 1, Pejšková 1, Červinková 1, Bázlerová 3, Šidlíková 5, Srpová 5, Svobodová 2.

Za hosty nejvíce: Švecová 4, Buriánková 3. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Sedmičky: 4:0. Diváci: 50.