Proti pardubickému celku Ústí rozhodlo o své výhře v prostřední třetině, kterou ovládlo 3:0; v Praze v posledních dvou minutách překlopilo dvěma brankami nepříznivé skóre ve svůj prospěch. „Myslím, že šlo vidět, že se utkávají dva týmy s momentálně fantastickou formou," těší vítězství nad lídrem ústeckého kouče Jaroslava Pavlíka.

Fotbalové přípravky, Ústí, Most, Žatec, Louny, Děčín
Proč děti nehrají ve vedru na přírodní trávě? ptali se rodiče v Ústí. Víme důvod

K vidění byl zajímavý moment. Elba totiž srovnala při risku bez brankáře, v tu chvíli ale odvolali gólmana i domácí, kteří cílili na bodový rekord v extralize, který by jim zaručila pouze výhra. Ta ale nepřišla, Pavlíkův soubor trefil deset sekund před koncem prázdnou branku, přesně zacílil Grus.

„My jsme chtěli o víkendu dvakrát vyhrát a posunout se tak na druhé místo. Cílem bylo také zahrát si v tempu play off, nic nepodcenit, nastavit se už na vyřazovací číst. Ale na ni jsme se de facto připravovali celé jaro," tvrdí Stupka.

Hokejista Bostonu David Pastrňák
Jágr, nebo Pastrňák? Desetileté děti mají o svém hokejovém idolu jasno

Na jaře Elba vyhrála všech devět zápasů, v součtu s podzimem byla úspěšná dvanáctkrát v řadě. „Říkal jsem klukům, že to je fantazie, ale tohle končí a začíná úplně nová soutěž, kterou bude play-off. Doufám, že skončí co nejdál," přeje si kouč Pavlík.

Ústečtí se ve čtvrtfinále potkají s Pardubicemi, ve hře byl i Letohrad, se kterým loni právě v boji o nejlepší čtyřku vypadli. „Nemůžeme si moc vybírat, ty týmy jsou vyrovnané. Musíme hrát svou hru. Cílem je postoupit do semifinále, ale v hlavě máme finále a ideálně titul. Půjdeme krok po kroku, zápas po zápasu," maluje Stupka.

Před výkopem panoval na hřišti ještě klid. Uprostřed hlavní sudí Karel Chrž, po jeho levici asistent Přemysl Kosejk.
Derby? Zlomená noha i praporek, nadávky, šílená bitka. Chyběl jen přelet Marťanů

Právě on by měl patřit k největším oporám tradičního extraligového účastníka, společně s ním se trenér Jaroslav Pavlík může spolehnout například na Jiřího Tomáše, Patrika Zicha a brankáře Tomáše Rechtorika. „Jsme ale hlavně jeden tým, musíme hrát týmově! V play off nerozhodují jednotlivci, ale tým," burcuje Stupka.

Čtvrtfinálová série Ústí - Pardubice se bude hrát na tři vítězné zápasy, odstartuje už v sobotu v krajské metropoli. Předpověď počasí? Pro hokejbalisty příjemných devět stupňů. A předpověď vývoje série? Favoritem je Elba, které podle jejího kouče pomůžou dvě posily. „Věřím ,že bychom mohli konečně uspět," je Pavlík optimistou.