Mistryněmi soutěže se staly podruhé za sebou a bez ohledu na výsledky s Plzní. V souboji lídra se třetím týmem tabulky ale nebyla k vidění oslava volejbalu, smolný den podtrhlo vážné zranění blokařky Šárky Davidové.

Čeká ji operace

„Musela přijet záchranná služba, Šárka si vážně poranila koleno a brzy ji čeká operace," litovala trenérka Chabařovic Marcela Bromová.

Na straně domácích chyběly Výborná s Lukšíkovou a i hostující Plzeň přijela v neúplné sestavě. „Úroveň nebyla dobrá, byl to unavený a matný výkon. V prvním zápase tahala za delší konec Plzeň, měly jsme sice solidní obranu a příjem, ale nepoložily jsme míč. Přehrály nás v útoku," vyprávěla trenérka Bromová.

Po odstoupení Davidové zela na bloku Slovanu díra, post pro druhý zápas zaplnila smečařka Kapičková. „Bojovaly jsme spíše samy se sebou. Vedly jsme už 2:0 na sety, když se nám dařilo na servisu, ale zápas dospěl až do zkrácené hry," uvedla trenérka.

Pátý set už patřil zase jedničkám druhé ligy, které tím jen potvrdily známý fakt, že stejně jako loni vystoupaly až na nejvyšší stupínek. „Sezona byla neskutečně úspěšná, ukázaly jsme, že volejbal hrát umíme. Převažoval týmový duch, táhly jsme za jeden provaz," ocenila Bromová.

Do kvalifikace nejdou

Mistrovský punc opravňuje Chabařovice ke startu v kvalifikaci o účast v první lize. „To se nás ale netýká. Po zranění Šárky nemáme obsazený blok a první ligu vzhledem k systému soutěže hrát nemůžeme," zopakovala Bromová.

Chabařovice – Plzeň 0:3 (-20, –24, –22) a 3:2 (22, 7, –18, –23, 7) Chabařovice: Kubánková, Davidová, Suchoňová, Kapičková, Pánková, Zlámalová, Housková, Umanová.