„Jsem moc ráda, že jsme se soupeřkám nepřizpůsobily," chválila po zdařilém výkonu hráčka Slovanu Martina Kubánková.

Kapičkové tam spadlo všechno

Úvodní zápas byl jen krátkým volejbalovým vystoupením, ve kterém hrály prim chabařovické dámy. „Tlačily jsme je podáním, tím jsme je odtáhly od sítě, kde jsme měly silný blok. Na smeči se dařilo Táně Kapičkové, spadlo jí tam snad všechno," počítala důležité segmenty Kubánková.

K tomu se ještě přidala dobrá obrana v poli a na světě byl jasný výsledek 3:0 pro Chabařovice. „Na to, jak se nám tradičně s Děčínem nedaří, jsme to zvládly rychle. Musím holky pochválit. Na druhý zápas jsme musely dlouho čekat, mezi námi bylo utkání juniorek, které navíc skončilo až ve zkrácené hře," popisovala Martina Kubánková.

Vydrží série bez porážky?

Od začátku odvety ale bylo jasné, kdo bude na hřišti dominovat. „Děčín nastoupil s respektem, občas jsme udělaly nějakou chybu na příjmu, ale jinak jsme ani nečekaly, že to bude tak jednoduché. Moc jsme se nenadřely. Sezona nám zatím vychází, máme našlápnuto," těší Kubánkovou.

Z pozice lídra už má Slovan luxusní náskok a může snít o sérii bez porážky, která může trvat klidně celou sezonu. „Je to zvláštní, když jenom vyhráváte. Teď bude dva týdny volno a pak nás čeká silná Bohemka. Bude to boj, ale chceme to uhájit a neprohrát."

Děčín – Slovan Chabařovice 0:3 (-14, –14, –13) a 0:3 (-17, –15, –15)Chabařovice: Makovská, Lukšíková, K. Suchoňová, V. Suchoňová, Votroubková, Housková, Kubánková, Kapičková.