Od úhlavního rivala z Chomutova totiž přichází Jiří Šafařovský a Vojtěch Semerád. Dvaadvacetiletý Šafařovský působil v Ústí od roku 2013, v roce 2018 se po ročním hostování v Chomutově rozhodl k trvalému přestupu do nově prvoligového celku. Vytáhlý útočník, jenž zaznamenával průměrně 1,2 bodu na zápas, by měl týmu pomoci v těžkých zápasech.

Druhou posilou je jedenadvacetiletý obránce Vojtěch Semerád, jenž se v týmu potká s mladším bratrem Danem. Také Semerád odešel po ročním hostování v roce 2018 do Chomutova, s nímž hrál dvakrát play-off proti Ústí. Ve 48 zápasech zaznamenal úctyhodných 41 bodů.

„Rozhodování nebylo snadné, protože v Chomutově jsem byl spokojený a florbal si užíval. Na druhou stranu letos už ta lákadla pro návrat byla moc velká. Ústí je můj mateřský klub a hlavně si konečně zahraji s bráchou,“ těšil se.

„K mému rozhodnutí přispěl velký zájem ze strany Ústí, přesto to nebylo snadné, neboť sezóny v Chomutově jsem si užil a zároveň mi pomohly se posunout dál,“ líčil Šafařovský. „Rozhodující bylo, že odsud bude jednodušší v budoucnu skloubit studium a práci v Praze a florbal.“

Obě posily se také těší na ústeckou partu, z níž řadu hráčů dobře znají. „Budu se vracet do známého prostředí a očekávám, že se vytvoří hodně silný tým, který bude mít velké ambice, což pro mě bude nová výzva,“ doplnila ofenzivní akvizice. „Těším se na polovinu týmu, kterou velice dobře znám, a na tu druhou, která je tvořena z mimořádně talentovaných juniorů. Také pro mě bude příští sezóna velká výzva,“ řekl Semerád.

První dva návraty jsou tak hotové, to ale nemusí být všechno. „Jednáme i s dalšími hráči z tehdejší postupové party, ale zatím není nic dohodnutého,“ mlžil zatím manažer David Stummer.

D. HRABĚ, D. BRZÁK