Jakub Kolstrunk patří k ofenzivním klenotům ústeckého florbalového klubu.

V Liberci jste dal čtyři branky, zápas ale Ústí prohrálo. Má člověk z těch branek pak vůbec radost?
Je to určitě hezký příspěvek, ale z bodů pro tým bych měl větší radost než z toho, že mi tam spadly čtyři střely.

Nyní jste gólově nejproduktivnějším hráčem Ústí, přidáváte si na tréninku nějaká střelecká cvičení?
Bez práce nejsou koláče, takže je tomu určitě potřeba nějak pomoct. Snažím se střelbě věnovat na individuálních trénincích. Trenér chce, abych takovou roli plnil, takže dělám, co je v mých silách. Zvýšil jsem celkově četnost střelby, takže to pramení i z toho.

Ve střelecké produktivitě Ústí jste o dva góly přeskočil Viktora Kopeckého, který je také velice dobrým střelcem, máte mezi sebou nějaké motivační sázky?
To nemáme. Takhle to myslím ani nevnímáme. Jen se snažíme držet našich rolí lídrů a dostat ze sebe to nejlepší, abychom pomohli celému týmu.

První třetinu v Liberci jste vyhráli, proč se nakonec nepodařilo dotáhnout utkání do vítězného konce?
První část byla asi to jediné, co bylo na zápase v Liberci pozitivní. Hráli jsme jednoduchou hru, která nesla své ovoce. Od druhé třetiny jsme nedokázali vyhrávat osobní souboje, ve třetí třetině jsme tomu asi i přestali věřit. To si myslím, že nakonec rozhodlo celé utkání.

Kde se podle vás zápas lámal?
Určitě vstupem do třetí třetiny. Tam jsme opět ztratili koncentraci a slepenými brankami soupeř odskočil do výraznějšího vedení, které se nám už nepodařilo smazat. I když jsme odpověděli pár brankami, takhle prostě hrát nemůžeme, na Superligu tohle zkrátka nestačí.

Cítíte i přesto, že jdou výkony Ústí nahoru?
Výkony jdou určitě nahoru, s Tatranem jsme odehráli výborné utkání, bohužel v Liberci to byl jeden z našich nejhorších výkonů v sezoně. Snad to byl jen výpadek a my se vrátíme zpět na vlnu, kde bychom všichni chtěli být.

V dalším kole vás čeká Česká Lípa, která je v tabulce dvanáctá, jak moc důležitý souboj to bude?
Určitě to bude klíčové utkání, na druhou stranu takové jsou pro nás teď už všechny zápasy. Dá se říct, že už hrajeme o všechno, takže tak k tomu musíme i přistupovat. V Lípě to ale bude veledůležitý zápas, protože nepůjde jen o body, ale také o to, aby byla dobrá morálka v týmu před těžšími zápasy, které budou následovat potom. Hned v neděli hostíme doma druhé Vítkovice.

Pokud byste v České Lípě nebodovali, bude už reálně hrozit holý boj o záchranu?
Bohužel je třeba si přiznat, že je to tak. Musíme tam bodovat stůj co stůj a já věřím, že v pátečním duelu budeme chtít víc než domácí a přivezeme zpět do Ústí důležité tři body.