Ve florbalové Superlize byl o Jakuba Kolstrunka zájem. On však i přesto, že Ústí nad Labem sestoupilo zpět do 1. ligy, zůstal věrný svému mateřskému klubu. „Vyrostl jsem tu a mám k tomu vztah,“ zdůvodnil, proč neodešel za lepším.

Jak zatím hodnotíte letošní sezónu z pohledu Ústí? Není to tak suverénní jízda jako před dvěma roky.
Vzhledem k tomu, že máme hodně zraněných hráčů a nějací odešli, je třetí příčka v polovině sezóny ucházející. Tým je překvapivě ještě mladší než loni. Samozřejmě teď chceme mít co nejlepší pozici do play-off a tam už se uvidí.

Spolu s dalšími lídry, jako je Viktor Kopecký nebo David Stummer, jste i po sestupu zůstali v Ústí, co vás k tomu vedlo?
Nemůžu mluvit za kluky, ale já osobně mám k tomuto klubu nějaký vztah, vyrostl jsem tady od elévů a vidím velký potenciál v mládeži. To jsou hlavní důvody, proč jsem zůstal v Ústí.

Nakonec jste ale na střídavé starty kývl na nabídku superligových Bohemians, je to hodně časově náročné?
Časově se to dá zvládnout. Máme domluvený režim, který funguje. Střídavé starty jsou v mém věku ideální variantou, takže jsem nad nabídkou moc nepřemýšlel a kývl na ní. Hrát Superligu určitě nikomu neuškodí.

V posledních dvou zápasech jste vyhráli na hřišti silných Karlových Varů, pak jste doma udolali Ostravu, jak byste zápasy zhodnotil?
Pro nás to byly nesmírně těžké a důležité zápasy. S Karlovými Vary jsme trpělivou hrou a poctivou obranou dokázali zvítězit a získat důležité body do tabulky. Ostrava byla nepříjemný soupeř s dobrou obranou a troufnu si říct, že jsme plný počet bodů brali oprávněně. Po laciných ztrátách bodů jsme rádi, že jsme ta utkání zvládli. Dali jsme si jako cíl ukořistit 6 bodů a snad se teď dostaneme na vítěznou vlnu. Chtěli bychom pokračovat ve stabilních výkonech.

Jak budete trávit reprezentační pauzu? Máte nějaké volno, nebo pořád trénujete?
Krátké volno si užijeme až o svátcích. Přestávku využíváme co nejvíc k tomu, abychom byli připraveni na vrcholovou část sezóny, takže pořád trénujeme.

Do reprezentace se na domácí mistrovství světa dostal i váš nedávný spoluhráč Mikuláš Krbec, nepojedete se třeba na nějaký zápas podívat?
Někteří kluci jedou přímo do O2 Areny, někteří budou podporovat z domova. Pracovní a v našem případě hlavní školní povinnosti spojené se zkouškovým obdobím nás drží doma, ale Mikulášovi samozřejmě maximálně fandíme. Celý tým mu drží palce.

Jak vidíte šance české reprezentace?
Reprezentaci věřím, myslím, že mají kádr dobře poskládaný. Nechybí zkušení borci ani mladé pušky. Pokud v semifinále dostaneme Finy, mohli bychom hrát i finále. Rád ale zůstávám napjatý a překvapený.