Ústecký olympionik potvrdil výbornou fazónu před srpnovým mistrovstvím Evropy, ovládl totiž všechny závody, do nichž nastoupil. Na trati 50 metrů volný způsob s časem 23,05, motýlkovou padesátku a stovku pak ozdobil časy 23,94 respektive 53,00.

Stříbro přidal do ústecké sbírky Vojtěch Janeček, jenž zaplaval na prsařské padesátce čas 28,72, třetí místa doplnily Daryna Nabojčenko na 50 metrů motýlek (28,15) a Semen Dunaiev v kraulařské stovce (51,89). "Škoda dvou čtvrtých míst našich znakařů, Vojtovi Matulovi a Daryně Nabojčenko utekla medaile o pouhé čtyři setiny sekundy," zalitoval jinak spokojený šéftrenér akademie Roman Eckert.

Tomu udělali radost i mladší závodníci Ústecké akademie, kteří reprezentovali Ústecký kraj na Celostátní olympiádě dětí a mládeže 2022 v Olomouci. "Z našich řad se na závodech objevili Barbora Eckertová, Nikola Kulhavá, Aneta Šloserová a Jonáš Macák. Akce se účastnilo 4 000 závodníků ve dvaceti sportech, v plavání bojovalo celkem 380 dětí. Ústecký kraj se v počtu bodů umístil na skvělém třetím místě," těšilo Eckerta.

Plavci Ústeckého kraje nakonec získali 23 medailí (8 zlatých, 10 stříbrných a 5 bronzových), což byla nadpoloviční většina z celkové medailové sbírky Severočechů napříč všemi sporty (43 cenných kovů). Z ústeckých závodníků zařídila dvě stříbra Barbora Eckertová v disciplínách 200 metrů motýlek a 400 metrů volný způsob.