Potěšila ho i třetí místa Petra Nováka (63,5 kg) a Lenky Bernardové, stříbrné české reprezentantky z mistrovství Evropy. Do Ústí nad Labem přijeli olympijští vítězové, medailisté z MS i ME a další kontinentální mistři. Pro fanoušky boxu prostě lahůdka.

Prověrka nad nadcházející olympijskou kvalifikaci snesla nejpřísnější měřítka. "Byl to velký kolotoč, dva dny na dva ringy, osvědčil se nám kulturní dům, pořádání velké akce v centru města," uvedl Žáček k změně místa konání s tím, že tradiční hala Slunety by při současném play off basketbalové ligy byla stejně nedostupná.

Prvně se představili borci z USA a Argentiny. Zatímco americká a švýcarská výprava opustila sever Čech v pondělí ráno, až po poledni se balily týmy Argentiny a Koreji.

Už v pátek naopak turnaj předčasně opustily výpravy Francie, neboxovali ani Poláci a Brazilci. Organizátoři totiž čelili nátlaku od proruské Mezinárodní boxerské asociace (IBA). Vadil jí start Američanů, neboť iniciovali založení nové světové organizace World Boxing.

"To je politika. Pokud šéfové federací nařídí, že mají účast ukončit, musíme to respektovat a já to chápu. Omlouvali se nám, ale kvalitu Velké ceny to rozhodně nesnížilo," dodal Žáček, jenž naopak slyšel od aktérů slova chvály.