Jako na houpačce… Asi tak si musejí připadat ústečtí florbalisté. V sérii o udržení nejvyšší soutěže si nejprve přivezli z Brna stav 1:1, doma však dvakrát padli. Znovu na palubovce soupeře ale v infarktovém duelu odvrátili první mečbol, dnes si mohou doma vybojovat rozhodující sedmý zápas.

Po dvou domácích porážkách už je mnozí odepsali. Jenže svěřenci trenéra Marka Vojty nesložili zbraně, v Brně ustáli drtivý tlak domácích a v nervy drásajícím prodloužení vrátil sérii do Ústí šutér Kopecký.

„Ten gól vidím jako vysvobození. Celé prodloužení jsme byli pod velkým tlakem, rozhodli jsme z brejku,“ culil se po zápase spokojený střelec, na jehož střeleckou formu v posledních zápasech se mohou Ústečtí spolehnout. Brnu dal v této sérii už šest branek, netrefil se pouze v jediném utkání.

I přes převahu domácího celku Ústí třikrát vedlo, Brněnští třikrát dorovnali. Už v základní části mohl v obrovské příležitosti rozhodnout právě Kopecký, jenže nedal. „V tu chvíli to zamrzelo, neproměněné šance ale házím hned za hlavu, vím, že přijdou další,“ prohlásil sebevědomě.

V prodloužení Buldoci obléhali ústeckou svatyni, výborná obrana a brankář Fibiger však vydrželi. V čase 66:01 se dostalo Ústí do brejku a rozhodlo. „Kluci mi to krásně připravili, měl jsem to téměř do prázdné branky,“ nenechal si slávu pro sebe Kopecký. „Ještě dýcháme!“

PLNIT POKYNY A DOBŘE BRÁNIT

Ústí těžilo především z propracované obrany, jaká škoda, že nevyhrálo alespoň jeden domácí duel. „Byl to náš nejlepší výkon v sérii,“ pochvaloval si kapitán David Stummer. „Od začátku zápasu jsme plnili taktické pokyny trenéra a šli si za vítězstvím,“ těšilo ho.

Celek ze severu Čech vytěžil z minima maximum, Brno ho přestřílelo 25:15, spousta dalších projektilů trefila tyč či mířila těsně vedle! „Brno mělo více ze hry, o to je ale naše výhra cennější. Dokázali jsme hrát trpělivě naši hru a získali druhé vítězství,“ dodal Stummer.

Ústečtí nyní potřebují navázat na sérii s Libercem a uhájit výhodu domácího prostředí. „Je potřeba hrát agresivně v obranném pásmu tak, jako v pátém utkání v Brně,“ hledá recept kapitán ústeckého celku. „Soupeř může mít víc ze hry, ale pevnou obranou, dobrými bloky a rychlými protiútoky chceme doma srovnat stav série!“

Pokud se to Ústí podaří, vynutí si v sobotu rozhodující duel v Brně. Vítěz ještě dostane hájit příslušnost k nejvyšší soutěži v baráži proti finalistovi 1. ligy, poražený se se Superligou rozloučí. Pro Ústí by to po pouhé jedné sezóně byla jistě bolestivá rána, i proto musí dát do zbývajících duelů všechno.

KOUSNOUT SE A MAKAT

I přesto, že sezóna už je dlouhá a program náročný, únava nepřichází v úvahu. „Náročné to je, ale nic jiného nám nezbývá. Musíme se kousnout a makat dál,“ burcuje Stummer.

V neděli v Ústí, v úterý v Brně, dnes už zase v domácí baště. A pokud uspějí, v sobotu opět v jihomoravské metropoli. Únavné, leč nevyhnutelné. A pokud budou chtít svěřenci trenéra Vojty Superligu uhájit a sérii přecijen otočí, bude je čekat ještě jedna řež, možná znovu na sedm zápasů.

Mezi Havířovem a Vinohrady, kde se hraje jen na tři vítězné zápasy je zatím stav série 1:1, pokračuje se o víkendu v Praze.

To vše teď ale musí stranou. Nezbytné je odvrátit dnes večer druhý mečbol Brna. Znovu vyskočit z hrobníkovo lopaty a dostat pod stejný tlak Brno.

„Nemám pocit, že by se na mě obrana Brna nějak speciálně zaměřovala, snad jen v přesilovkách, ty ale nejdou celé formaci,“ připomíná bilanci osmi nevyužitých početních výhod v sérii Viktor Kopecký. „Proto je ideální čas se v nich začít prosazovat hned ve čtvrtek a vybojovat sedmý duel,“ zavelí rázně na závěr.

Ústecká bitva o holé přežití vypukne ve Sportcentru Sluneta dnes ve 20 hodin a florbalisté z města na Labi budou znovu spoléhat i na skvělou podporu domácích fanoušků.

„Jsou výborní, věříme, že nás v tom opět nenechají,“ vzkazuje Stummer. Vstupné je 20 korun, děti do 120 cm a ZTP jdou zdarma. Tihle borci boj o svou účast na výsluní ještě nezabalili, takže večer dle mota Ústeckých – Společně do boje!