„Hlavní rozdíl oproti základnímu kolu byl u mě ve fyzické připravenosti a určitě v rozcvičení. I když jsem si myslel, že zápasy do sedmi bodů budou o hodně náročnější, cítil jsem se nyní o hodně líp než minule. Až ke konci jsme tam trochu tuhnul,“ řekl děčínský kapitán. Jen pro připomenutí. Na základní kolo dorazil před dvěma týdny až těsně před prvním duelem.

Na pražské Folimance jako vůbec první borec dokázal vyhrát všech pět zápasů turnaje. A to musel nastoupit proti třem podkošovým soupeřům – ústeckým pivotům Dominikovi Faitovi s Ladislavem Peckou i pardubickému Kamilu Švrdlíkovi.

Zvolil jednoduchou taktiku, „Tahle soutěž je tak specifická a tak nepředvídatelná, že spíš než na protihráče jsem se snažil připravit sám sebe. Ani při trénincích jsem moc nehrál 1 na 1, ale intenzivně se zaměřujeme na individuální činnosti, což se teď taky hodí. A taky jsme měl dobrou fyzičku, která mi to dnes vyhrála nejvíc. Přesto to tady je padni komu padni a i nestřelec může dávat z dálky, jako se mi to povedlo proti Kamilu Švrdlíkovi, kdy jsem dal čtyři dvojky ze čtyř a ukončil to velice rychle. Prostě jsem měl dobrý den a můžu se těšit na play off,“ dodal Ježek, který umí naskočit i jako rozehrávač.

Ježek si vybojoval postup do celostátního play off spolu s druhým Ondřejem Sehnalem z USK Praha, třetím Švrdlíkem a čtvrtým Peckou, kterému k postupu stačily dvě výhry nad spoluhráčem ze Slunety Faitem a Marešem z pražského USK.

Play off se uskuteční za týden, opět v hale pod Nuselským mostem.

POSTUPUJÍCÍ:
1. Šimon Ježek (Děčín):
5 výher, skóre 36:20.
2. Ondřej Sehnal (USK Praha):
4 výhry, skóre 32:17.
3. Kamil Švrdlík (Pardubice):
3 výhry, skóre 27:31.
4. Ladislav Pecka (Ústí n. L.):
2 výhry, skóre 28:32.

VÝSLEDKY UTKÁNÍ ČESKÉHO FINÁLE
Pecka – Švrdlík 6-7
Mareš – Ježek 3-7
Sehnal – Fait 7-1
Švrdlík – Mareš 7-6
Fait – Pecka 6-7
Ježek – Sehnal 7-4
Fait – Švrdlík 4-7
Sehnal – Mareš 7-3
Pecka – Ježek 5-7
Švrdlík – Sehnal 3-7
Ježek – Fait 7-5
Mareš – Pecka 5-7
Ježek – Švrdlík 8-3
Pecka – Sehnal 3-7
Fait – Mareš 7-5

POŘADÍ
1. Ježek 5-0
2. Sehnal 4-1
3. Švrdlík 3-2
4. Pecka 2-3
5. Fait 1-4
6. Mareš 0-5