„ Karate je pro všechny, ale karate není pro každého", tak Rajchert označuje množství zájemců, kteří mu prošli rukama a to, že jen někteří po desítkách let zůstali.

Bojové sporty, a obzvlášť karate, mají v sobě krom fyzického tréninku i mnoho aspektů mentální úrovně. Především je to dril, disciplína, sebezapření a odříkání. Ruku v ruce přichází, s bolestí náročných tréninků, i zocelení povahových vlastností. Ne každému toto vyhovuje. Zůstanou jen ti nejodolnější, kteří pro výsledek svého snažení umí zatnout zuby a snést tréninkové dávky i příkazy trenéra.

„Přes všechny tyto těžké chvíle japonského bojového umění jsme i sportem, který nabízí vyžití všem, kteří chtějí dosáhnout na sportovní mety, a to zejména mládeži. Za dobu naší činnosti by se daly medaile našich cvičenců vážit na stovky kilogramů a z diplomů tapetovat opěrné zdi na Masarykově třídě,"dodává s úsměvem trenér Rajchert, jehož klub díky pevným zásadám a neměnnému programu ustál i několikaletý tlak konkurence od bývalých svěřenců.

„Jsme mistry světa a Evropy, máme stále tah na branku v reprezentaci ČR. Opíráme se o zkušené trenéry jako je Petr Nechyba, Jaroslav Tvrdík a další naše nové mladé trenéry, které jsme si vychovali.

Bojové sporty, a obzvlášť karate, mají v sobě krom fyzického tréninku i mnoho aspektů mentální úrovně. I nadále je činnost klubu orientována na mladou generaci, kterou se snažíme vytáhnout od počítačů, kde ve světě virtuální podoby „cvičí" karate nebo utrácejí volný čas důležitými zprávami na facebooku", dodává také mezinárodní rozhodčí a trenér v jedné osobě, Rajchert.

Sport Union vytvořil i nový projekt „Uvaž pásek, neber drogy!" se kterým úspěšně organizuje volný čas mládeže. Pořádá semináře, kurzy a soutěže pro talentované žáky a dorost. Nabízí využití volného času na sportovních akcích, výletech i zápolení v netradičních disciplínách. V této činnosti je významně podporován i Magistrátem města Ústí nad Labem a Českým svazem karate.

„Letošní rok se točí nějak rychleji a my s hrůzou zjišťujeme, že prázdniny končí a nám nastává po letní fyzické přípravě kolotoč náborů nových členů. I v letošním silném roce na populaci školáků 6-9 let očekáváme zájem o naši činnost. Chystáme se nově otevřít dva běhy kurzů pro žáky 1. 3. tříd v ZŠ Rabasova v Doběticích a také klasickou oblíbenou přípravku předškoláků od 4 let. Držíme se osvědčených konceptů a tradic. V tom je naše přednost."

Všechny informace najdou zájemci na webových stránkách klubu.