„Třetí místo na tak velkém turnaji a v tak velké konkurenci je obrovský úspěch. Bylo to poslední rozloučení hráčů ročníku narození 1997 s juniorskou kategorií a dopadlo nad očekávání dobře. Jen to potvrdilo naši výbornou práci s mládeží," pochvaloval si po turnaji trenér juniorů Florbal Ústí David Stummer.

Do Prahy vzal širší kádr a především v základní skupině se do hry dostali i podstatně mladší hráči. „Dali jsme příležitost klukům ročníku 2001, kteří jsou prvním rokem mezi dorostenci. A co víc, hráli velmi důležitou roli. Základní skupinu jsme vyhráli s jedinou porážkou na kontě," vyprávěl Stummer.

BRANKOSTROJ SE ZASTAVIL

Pak už přišly na řadu vyřazovací boje a Ústečané v nich kosili jednoho protivníka za druhým. Vinohrady smázli 7:1, pražský Start 9:1, Black Angels 9:3. Až v semifinále s Brnem se gólostroj Severočechů zastavil. „Prohráli jsme 3:4 po nájezdech, přestože jsme v nich měli tři mečboly. Byla to škoda, ale utkání vůbec nemuselo do nájezdů dojít, byli jsme lepší a měli řadu šancí. Pro kluky to bylo zklamání," povídal kouč juniorů.

Ústečtí mladíci třetím místem znovu potvrdili, že na velkých akcích nebývají jen do počtu. „Je to skvělá vizitka naší práce s mládeží, od žáků přes dorostence až po juniory, kteří loni skončili druzí v základní části G2 ligy a došli až do semifinále," pochvaluje si David Stummer a dodává: „Oslava bronzu nebyla, někteří kluci hráli i za A tým a odehráli čtyři až pět zápasů denně. Bylo to hodně náročné."

Základní skupina: Floorball Thurgau (Švýc.) 7:3, Chodov 5:3, Ostrava 1:2.
Pořadí: 1. Ústí 6 bodů (13:9), 2. Chodov 6 (12:8), 3. Ostrava 6 (6:5), 4. Thurgau 0 (7:16).
Šestnáctifinále: Vinohrady 7:1.
Osmifinále: Start 98 9:1.
Čtvrtfinále: Black Angels 9:3.
Semifinále: Bulldogs Brno 3:4 po nájezdech.
Konečné pořadí: 1. Brno, 2. Ostrava, 3.-4. Florbal Ústí, Chodov.
Nejproduktivnější hráči Ústí: Josef Novák 7+3, Dominik Beneš 6+3, Mikuláš Krbec 4+4, Jakub Kolstrunk 3+5.