„Věděli jsme, že Wizards budou takticky výborně nachystaní, což se potvrdilo,“ hodnotil průběh vyrovnaného duelu 2. ligy mužů předseda Rapidu Matěj Čapek. „Domácím vyhovovala malá hala i atypický povrch, výhra se mohla přiklonit na kteroukoliv stranu. Jako klíčový okamžik vidím neudržení našeho vedení 4:3 a obrat domácích,“ přidal pohled na zlomové momenty.

Rapid tak vůbec poprvé v letošní sezóně našel přemožitele a na Kladno tak na čele tabulky ztrácí tři body. „Příští kolo hrajeme u nich, takže situaci máme stále ve svých rukou. Pojedeme tam s cílem získat tři body a vrátit se na první místo tabulky,“ řekl Čapek odhodlaně.

Kromě mužských soutěží se rozběhla také nejvyšší juniorská soutěž. Ta se hraje formou turnajů, první s účastí Rapidu byl na programu v Chomutově, kam přijely v kategoriích U17 a U19 výběry Sparty, Slavie. Ty doplnily ústecký tým a domácí Baník Chomutov.

Zejména mladšímu výběru se vedlo skvěle, dokázal totiž porazit 2:0 Spartu a brankou v poslední vteřině 2:1 i Slavii. Všechny branky dal Marek Tamáš. „Sedmnáctky potvrdily své letošní ambice. Oba zápasy vyhrál Rapid zaslouženě a potvrdil, že se s ním musí počítat,“ líčil Čapek, jenž je trenérem juniorky.

Devatenáctka oba své zápasy prohrála, jediný gól obstaral teprve patnáctiletý Jiří Zápotocký. „Tato kategorie je složena především ze sedmnáctek, které získávají další zkušenosti. I přes věkový rozdíl bylo i zde k bodům blízko,“ dodal Čapek. 

FUTSAL:
2. liga – západ, 9. kolo:
Wizards Praha – Rapid Ústí 6:5 (2:2)
Branky a nahrávky: 3. Pohorský, 19. Pohorský, 21. Blažek, 30. Vácha (Imlauf), 36. Pohorský (Koudelka), 37. Janoušek (Pohorský) – 15. Jelínek (Gajdoš), 18. Hrdý (Dlouhý), 23. Jelínek (Guilherme), 27. Výborný (Gajdoš), 36. Guilherme (Dlouhý)
FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Džudža) – Čapek, Hrdý,Dlouhý, Vobořil, Gajdoš, Klier, Jelínek, Výborný, Macháček, Guilherme

1. juniorská liga U17:
Slavia Praha – Rapid Ústí 1:2 (1:0)
Branky Rapidu: 2x Tamáš
Sparta Praha – Rapid Ústí 0:2 (0:1)
Branky Rapidu: 2x Tamáš
1. juniorská liga U19:
Slavia Praha – Rapid Ústí 2:0 (0:0)
Sparta Praha – Rapid Ústí 2:1 (1:0)
Branka Rapidu: Zápotocký