Na vině je především hrůzostrašná úvodní dvacetiminutovka, jíž Severočeši prohráli 0:4. Poté začala stíhací jízda, kterou se ovšem ani jednou nepodařilo dokončit. Pokaždé, když se svěřenci Davida Stummera dostali na dostřel jedné branky, soupeř znovu odskočil.

„Bylo to skoro fantastické,“ litoval pouze absence vítězné tečky domácí kouč. „Zápas nás stála první třetina, kdy jsme byli až moc bojácní a měli jsme příliš velký respekt ze soupeře. Od druhé třetiny jsme byli v tlaku a myslím, že od překvapení nebylo daleko,“ měl jasno.

Basketbalisté Sluneta Ústí nad Labem ilustrační
Sluneta dominovala v Záhřebu, z Chorvatska veze pohárovou výhru

I přes porážku ale své svěřence chválil. „Samozřejmě mě to trochu mrzí, ale všichni kluci si zaslouží pochvalu. Je potřeba zůstat nohama na zemi, pořád je před námi spousta práce,“ dodal.

Velice podobný pohled na věc měl také nejlepší hráč domácích a autor dvou branek Jan Vondruška. „Kdyby nebylo první třetiny, myslím, že jsme vyhráli,“ pravil stroze. Zmínit nezapomněl ani elektrizující atmosféru, domácí hnaly více než čtyři stovky diváků. „Z kulisy jsem měl husí kůži, byla neskutečná. Jednalo se o skvělou zkušenost.“

Ultramaratonkyně Lenka Berrouche přivezla bronzovou medaili z Tchaj-wanu.
Zazářila v Asii, druhý den šla do práce. Běháním si čistím hlavu, říká Berrouche

Fanoušky ocenil také nejlepší hráč hostů, brankář Lev Kliment. „Klobouk dolů před nimi. Takovou atmosféru jsem na florbale dlouho nezažil.“

Florbal, Český pohár, osmifinále:
Florbal Ústí – Tatran Střešovice 5:6 (0:4, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 23. Vondruška, 38. Horn (Esterka), 41. Kolstrunk (Malý), 43. Kužel (Horn), 49. Vondruška (Hubka) – 7. Kolísko (Hanák), 8. Kreysa (Mühlfait), 9. Kolísko (Hanák), 10. Čermák (Vavroušek), 41. Havlas (Beneš), 45. Klápa (Čelakovský).
Rozhodčí: Baloun, Jelínek. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:24. Diváci: 404.
Postupuje: Tatran Střešovice.