„Jsem moc rád, že se nám pravidelně daří držet i v mládežnických kategoriích medailové pozice, je to dobrý základ pro budoucnost. Čtyřkajak juniorů získal medaili už třetí rok v řadě, přičemž od loňska je posádka ze tří čtvrtin nová. Věřím, že se někdo z mladých závodníků v následujících letech prosadí i mezi dospělými,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar pro server kanoe.cz.

VYDAŘENÝ START ZÁVODU

Juniorský čtyřkajak ve složení Vojtěch Procházka, Jan Vorel, Ondřej Mašek a Vilém Kukačka vedl v závodě na kilometrové trati už od prvních metrů.

„Špičkově se nám povedl start. Vedli jsme od začátku závodu, v polovině nás soupeři začali dojíždět, ale poté, co jsme si v půlce hopli, jsme náskok opět zvýšili a vedení jsme udrželi do cíle,“ pochvaloval si Vojtěch Procházka, který v posádce čtyřkajaku závodil i v loňském roce.

„Jeli jsme opravdu naplno. Když jsme dojeli, nemohli jsme vylézt z lodi, všichni jsme leželi na platě a nemohli vstát,“ přiznal další ze závodníků Jan Vorel z pražského USK.

BRONZ NA POLOVIČNÍ TRATI

To ještě mladíci nevěděli, že další medaili přidají hned o den později. V nedělním závodě na poloviční trati jim sice začátek nevyšel tak ideálně jako v sobotu, nakonec z toho ale byly bronzové medaile za vítěznými Poláky a druhými Dány!

Vilém Kukačka s Janem Vorlem si pak ještě připsali úspěch v kategorii K2 na 200 metrů, kde ovládli finále B a obsadili tak v soutěži konečnou 10. příčku.

Mistrovství Evropy (Srbsko) – junioři:K4 1000 m: 1. Procházka, Vorel, Kukačka, Mašek 3:04,296.
K4 500 m: 1. Volák, Vorel, Kukačka, Mašek 1:27,532.
K2 200 m: 10. Vorel, Kukačka 35,370.