V krajské metropoli můžete o tomto víkendu vyrazit především na utkání, při kterých vás zima rozhodně trápit nebude. Už v pátek ve 20.00 můžete vyrazit do Sportcentra Sluneta, kde se v rámci Severočeské basketbalové ligy odehraje derby mezi Slunetou B a céčkem Litoměřic. Na tomtéž místě si zahraje v neděli od 18.00 také áčko ústeckých basketbalistů, které přivítá v rámci Kooperativa národní basketbalové ligy prozatím druhé Svitavy.

Doma hrají také volejbalisté, opět se tak bude dít v klíšské sportovní hale. V sobotu v 17.00 zde vyzvou Lvy Praha. Posledním celkem, který se na Slunetě představí, budou v neděli od 13.15 hráči Florbal Ústí, kteří zde odehrají odložený duel 1. ligy proti Českým Budějovicím. Sportovat ale můžete i aktivně, v neděli v 10.30 začíná první závod Ústeckého krosového poháru Milada Varcholy. Startovné do závodu, který měří 6,3 km, je 50 Kč, prezence je v 9.30.

Sportovní celky z Ústecka čekají o víkendu zápasy i na hřištích soupeřů. Po měsíční přestávce se rozběhne 2. liga futsalistů a ústecký Rapid zamíří do Mladé Boleslavi, kde se v sobotu od 20.30 střetne s místním Malibu. Ještě před nedělním domácím duelem si zajedou v sobotu k 19. kolu 1. ligy do Kunratic florbalisté Ústí, které zde v 19 hodin čeká souboj s místním Start98. Cestovat budou také fotbalisté Army, kteří hrají v sobotu v 10.30 v Horních Počernicích další duel zimní Tiposport ligy, tentokrát je prověří Hradec Králové. Zajímavostí je, že zápas bude jedním z těch, ve kterém bude testováno video.

Hokejisté Ústí mají volný los a představí se až v pondělí v Třebíči (17.30), cestování se týká také basketbalistů USK Slunety Ústí nad Labem, kteří v rámci dvojzápasu ve 2. lize zamíří do Slaného (sobota 19.00) a na Žižkov (neděle 11.00). Posledním týmem na cestách bude juniorka ústeckého Rapidu. Obě kategorie (U17 i U19) míří v 1. juniorské lize futsalu do Zruče nad Sázavou, kde se v místním turnaji utkají se Spartou a Slavií Praha.