Do krásnobřezenské sportovní haly Spartak dorazí v sobotu dánský tým Fjerritslev, který se zúčastní 14. ročníku Memoriálu Míly Koloce. Turnaj startuje v 8.45 a hraje se až do 16.30.

Vyrazit můžete také na hokej (sobota 16 h), Slovan bude hostit pražskou Slavii, ve 12 hodin přivítají na umělé trávě Městského stadionu fotbalisté Army v přípravě Chomutov. „Doma“ hrají také futsalisté Rapidu, kteří však musí v neděli do azylu sportovní haly v Teplicích Na Stínadlech, kde přivítají ve 20 hodin České Budějovice. Rapid využíval ústeckou Slunetu, už minulé utkání s Choteboří ale musel odehrát v Krásném Březně. Tentokrát není místo ani zde, a tak přijde ústecký celek o výhodu domácího prostředí. „Bohužel ani v jedné z hal, která je schválená pro 2. ligu, není tento víkend volný termín. Navíc hala v Krásném Březně nám svými rozměry moc nevyhovuje,“ uvedl předseda oddílu Matěj Čapek. Aktuálně čtvrtý celek 2. ligy tak řeší po nedávné kontumaci s Chotěboří další nepříjemnost. Na Teplicku navíc stráví prakticky celou neděli, odpoledne totiž hrají v hale v Krupce poslední kolo nejvyšší soutěže junioři Rapidu. Obě kategorie, U17 i U19, vyzvou domácí Svarog Teplice.

HRAJÍ TAKÉ VENKU, SPORTUJTE I AKTIVNĚ

Sportovat můžete i aktivně. V sobotu ve 12.30 se poběží Milada Winter Run, vypsané jsou závody na 5 a 10 kilometrů. Mezi zúčastněnými jsou například Lukáš Konečný či Fabiana Bytyqi. V neděli v 10 hodin se běží druhý závod Ústeckého krosového poháru, Běh kolem Jedlové hory. Start je u Nového rybníka u Chlumce, zápisné je 50 korun.

Ústecké celky hrají také venku, basketbalisty Slunety čeká derby v Děčíně (sobota 18 h), florbalisté hrají v Brně (sobota 19 h).