Ústecký kajakář Vilém Kukačka potvrdil i přes lehkou virózu svou dominanci v kategorii juniorů. Jasně zvítězil na K1 na tratích 500 a 1000 metrů a na dvoustovce skončil těsně druhý. S Janem Vorlem z USK Praha poté na K2 vyhráli na tratích 200 a 500 metrů, na kilometru skončili druzí.

„Těmito výsledky si Vilém vyjel nominaci na ME juniorů, které se koná 22. až 26. června v Bělehradě, kde bude startovat na K4 500 a 1000 metrů a na K2 200 metrů s Janem Vorlem,“ prozradila Ludmila Šolcová, trenérka ústeckého oddílu.

POJEDE I NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Kukačka byl zároveň nominován i na juniorské mistrovství světa, které se uskuteční v závěru července v Rumunsku. Zde bude startovat na trati 500 metrů v singlu i čtyřkajaku.

V Račicích ale byli úspěšní i další ústečtí závodníci. Dorostenec Vít Vohryzka, který závod absolvoval s ortézou na noze, zvítězil společně s Romanem Mülerem z Kadaně na K2 500 metrů, na stejné trati na K1 zajel 3. místo a druhý skončil v kategorii čtyřkajaků na 1000 metrů.

KAROLÍNA KUKAČKOVÁ ZAZÁŘILA

V závodech dvanáctiletých děvčat zazářila Karolína Kukačková, která opět nedala nikomu šanci a jasně vyhrála na dvoustovce i kilometru. Zlato brala i na K2 500 metrů s Johanou Schořovou, která ale tentokrát žádnou individuální medaili nezískala.

Výborně se uvedla i děvčata na K4, kde do lodi zasedly benjamínky Karolína Kukačková, Johana Schořová s žákyněmi Annou Vohryzkovou a Karolínou Havlatovou. V kategorii žákyň vybojovaly krásné 4. místo.

„Stejné umístění pak zajeli v kategorii žáků i bratři Bartoškové na K4 ve společenství Vojty Macháčka z Přerova a Pavla Nováka z Chomutova,“ prozradila na závěr Ludmila Šolcová.