Klání se zúčastnilo přes 1200 závodníků z více než 33 států. Mezi startujícími nechyběly výpravy z Anglie, Indonésie, Kanady, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Itálie, Francie, Srbska, Chorvatska, Ruska, Turecka či Maďarska.

Devět tatami

Z České republiky se turnaje, díky podpoře Ústeckého kraje, zúčastnil výběr Reprezentace talentované mládeže. „Organizace byla pro pořadatele velmi náročná a občas došlo k malému časovému skluzu. Vše ale proběhlo dle programu a na devíti tatami se tak mohli o zajímavé poháry poprat talentovaní závodníci z celého světa," řekl na úvod vedoucí reprezentace Ústeckého kraje Miloslav Kabeš.

První úspěch na turnaji zaznamenal Jakub Vavřička, který získal bronz v kategorii juniorů. „ V prvním kole sice Jakuba poznamenala malá nervozita, ale v dalších již předvedl slušný výkon.

Do finále bohužel těsným skóre 2:3 na praporky nepostoupil, ale v souboji o třetí místo svého soupeře deklasoval 5:0 a bronz si tak přesvědčivě zasloužil," pochvaloval si úspěch na mezinárodním poli Kabeš.

Bronzový Kloubek

Druhý přidal Matyáš Kloubek, který získal bronz v kategorii starších žáků. „Matyáš je velmi talentovaný sportovec. V kategorii, která čítala přes 40 závodníků, se probojoval až těsně před finále. Zde bohužel prohrál se Skrypnykem z Ukrajiny. V repasáži si snadno poradil s každým závodníkem a v souboji o bronz dokonce porazil velmi výborného závodníka z Indonésie," hodnotil výkon závodníka Ústeckého kraje trenér Maule.

Další závodníci Ústeckého kraje medaile nezískali, ale obsadili bodované pozice.

„Všichni reprezentanti výběru Ústeckého kraje předvedli jak technicky, tak dynamicky kvalitní výkony. Tento turnaj byl jeden z mála, kde narazíte na souhru velmi důležitého faktoru pro další kvalitní sportovní a soutěžní rozvoj a to je početná účast a kvalitní obsazení. Proto byl vybrán jako jeden z kvalitních akcí v projektu Ústeckého kraje. Díky tomu to samozřejmě bylo pro některé závodníky obtížnější, ale i přesto se jim podařilo bodovat," shrnul výkony závodníků trenér Kabeš.