Až poslední možný zápas rozhodne, kdo se v Superlize zachrání a koho bude čekat holý boj o přežití. Ústí totiž v šestém zápase doma přestřílelo Liberec v poměru 9:5 a srovnalo stav série na 3:3.

Začátek přitom nasvědčoval tomu, že hosté sérii v Ústí ukončí. Na brzký gól Kopeckého dokázali Liberečtí ihned reagovat, v 15. minutě už dokonce vedli o dvě branky. Jenže Kühnel a Kužel během 35 sekund srovnali, druhý jmenovaný pak v závěru bláznivé první třetiny strhl vedení na stranu Ústí. „V úvodu utkání jsme nebyli příliš koncentrovaní, dvoubranková ztráta určitě nebyla komfortní,“ vrátil se ke špatnému úvodu trenér Ústí Marek Vojta. „Na druhou stranu jsme věděli, že času je ještě dost, dát dva góly není nic nemožného a nekoncentrovanost postihla i soupeře.“

Ačkoliv dokázal Liberec z kraje druhé periody srovnat krok, trefa Kolstrunka, která přišla necelou minutu poté, mu vzala vítr z plachet.

Dvoubrankový náskok daroval svému týmu Horák, trefil se také kapitán Stummer. Ústí vyhrálo i prostřední dějství a před závěrečnou třetinou si hýčkalo vedení 7:4.

Hattrick Kolstrunka

Ve třetí části potvrdil roli kanonýra Jakub Kolstrunk, který dvěma brankami zkompletoval hattrick, slušně zaplněné tribuny v tu dobu sledovali spíše už exhibici domácího celku. Tu zmírnili hosté až v závěru, branka na 9:5 už však nic neřešila. Ústí tak i díky hattricku jednoho ze svých elitních střelců ovládlo šestý duel a srovnalo stav série, kterou rozhodne až poslední možný duel.

„Je samozřejmě dobře, že se Kolstrunk třikrát trefil, byla to ale práce celého týmu. Každý hráč má nějakou roli a úspěch je týmový,“ upozornil Vojta. „V Liberci si musíme dát pozor na úvod utkání a být soustředění po celý zápas,“ uzavřel důrazně. Zápas zhodnotil také kapitán David Stummer: „Jsme rádi, že jsme potvrdili domácí neporazitelnost v play-down a vynutili si sedmý duel. Vstup do utkání nebyl ideální, postupně jsme ale přebrali otěže a myslím, že jsme si v klidu dokráčeli pro výhru. Věříme, že nyní přivezeme první a nejdůležitější výhru ze hřiště soupeře!“

Zápas v Liberci startuje v sobotu 24. března v 19 hodin. 

Florbal, Superliga, play-down, 6. zápas:

Florbal Ústí – FBC Liberec 9:5 (4:3, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Kopecký (Krbec), 17. Kühnel (Kolstrunk), 17. Kužel (Koník), 19. Kužel (Josef Novák), 22. Kolstrunk (Krbec), 28. J. Horák, 32. Stummer (Krbec), 41. Kolstrunk (Krbec), 45. Kolstrunk (Kopecký) – 7. Salát (Veselý), 11. Kroupa (Ferdan), 15. Salát (Klucho), 21. Kroupa (Ferdan), 60. Ferdan (Salát)
Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 3:2 + Ferdan (LIB) 5 min. Využití: 3:1. Diváci: 395

Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Stummer, Täuber, Esterka, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek – Pavelka, Fuchsig, Täuber – Koník, Chudina, Krbec