Již počtvrté letos uspořádá městský obvod Ústí nad Labem město závod Ústecký schod, který se běhá v prudce stoupající ulici s příznačným názvem Na Schodech.

„První závod se běžel v sobotu 18.5.1974 a jmenoval se Velká cena ústeckých schodů,“ přibližuje za tým organizátorů Karel Punčochář. „Poslední závod pak proběhl podle jednoho z pamětníků v roce 1994, v roce 2015 jsme tuto akci obnovili,“ dodává.

Letos se poběží v sobotu 12. května, úvod akce je naplánován na 9 hodin. Startovné bude opět ve všech kategoriích zdarma. „Zveme všechny zájemce o zdravý pohyb, připraveny budou všechny věkové kategorie,“ přiblížil Punčochář.

Obrovskou kost a krabici dobrot dostal od ústecké primátorky Věry Nechybové psí strážník Max.
FOTO: Kostička a krabice dobrot. Vlčák Max slavil výhru

V nabídce je 13 různých kategorií, oceněni budou vždy tři nejlepší. Zůstává atraktivní běh se psem, kterého si mohou případní zájemci zapůjčit na startu, naopak oproti minulým ročníkům se ruší jízda na kole.

Nejdelší trasa, která nese název 100+1 schod, je pro dospělé, start bude mít u Národního domu, cíl je u vchodu do Českého rozhlasu Sever. „Připraven je i závod pro děti, které budou startovat o 71 schodů výš, cíl je na stejném místě,“ doplnil hlavní organizátor.

„Partnerem akce je Všeobecná zdravotní pojišťovna. Po celou dobu trvání akce se můžete zastavit u jejich stánku, kde vám orientačně změří tlak, případně odpoví na vaše dotazy,“ uzavřel Punčochář.

Online registrace k závodu probíhá na webové adrese www.usteckyschod.cz.

Výroční 11stupňový speciál T.G.M. uvařili v pivovaru Na Rychtě.
Speciální pivo a opera. Ústí slaví sté výročí republiky