Ačkoliv první dva dny košíkářům propršely, program ve sportovních halách vše vynahradil. Organizátoři totiž pro účastníky nepřipravili pouze basketbalová cvičení, ale i rozvoj pohybových dovedností, atletickou průpravu, posilovnu či regeneraci ve vířivce. Samozřejmostí byl také doprovodný program jako bowling, opékání buřtů či návštěva plaveckého areálu na Klíši. Jakmile vysvitlo sluníčko, zaplnilo se i venkovní hřiště vedle Sportcentra Sluneta.

„Trénovali jsme, kde se dalo. K dispozici nám byla jak hala na Slunetě, tak její venkovní hřiště. Využili jsme i obě haly UJEPu, kvůli dešti jsme museli několikrát i do haly na Dobětice,“ sdělil marketingový a projektový manažer ústeckého klubu Vladimír Hejl.

„Dopoledne se pracovalo na individuálních dovednostech, odpoledne patřila herním situacím, které pak mohli účastníci využít ve večerních turnajích tři na tři,“ nastínil plán jednotlivých dnů. Několik tréninků navštívili i hráči A týmu, což byla pro děti velká motivace.

V rámci projektu Basketball als Brücke für die Jugend in der Euroregion Elbe/Labe – Basketbal jako most pro mládež v Euroregionu Elbe/Labe se kempu zúčastnilo i 31 hostů z partnerského klubu Dresden Titans. „Šest z nich byli trenéři, kteří rozšířili naši základnu dvanácti českých koučů,“ upřesnil Hejl. Na děti dále dohlíželo šest denních a tři noční vychovatelky, všichni podléhali dvěma hlavním organizátorům celého kempu.

„Měli jsme sto osm dětí, což byl trochu problém při zahájení, protože pršelo a museli jsme tak všem dětem obstarat roušky,“ vypíchnul na závěr Hejl jednu z perliček. Slavnostní zakončení už se díky hezkému počasí obešlo bez problémů na venkovním hřišti Slunety.