Chcete důkaz? Letní posila Šotnar se po pár zápasech zranil a musel na operaci s kotníkem. Jako náhrada se neosvědčil Jefferson, kterého se klub raději zbavil. Tím ale trable nekončí. Američan Glover se před několika dny sebral a odjel domů.

„Glover nám oznámil, že není spokojený a že odchází. Je to zklamání, ale když vám hráč řekne, že není spokojený, tak nemá cenu to dál uměle udržovat," řekl Deníku ústecký kouč Antonín Pištěcký. „Podle mých informací odletěl domů za rodinou, která mu chyběla, což chápu. Ale jsme profesionálové a není fér se takhle zachovat v rozběhnuté sezoně. Poškodilo nás to, ale je to méně bolestivé, než aby v týmu zůstal nespokojený hráč, to by nedělalo dobrotu," pokračoval Pištěcký, který nebude hledat nového rozehrávače. „Tým je oslabený, ale rozhodl jsem se, že tým doplňovat nebudeme, protože těch změn se tady událo už dost a každá je znát."

Pohodu v kabině navíc zmrazil knockout o téměř třicet bodů od Svitav. Pandy byly psychicky na dně, přitom je o víkendu čekal jeden z klíčových mačů v základní části s Prostějovem. Severočeši se však dokázali zmobilizovat a urvat cennou výhru, která je vrátila do elitní šestky. „Poslední týden neprobíhal ideálně, kluci byli dole. Museli jsme se z toho v krátkém čase oklepat a adaptovat našeho nového rozehrávače Thompsona, který tady je chvilku. Navíc přišel krátce po univerzitě a evropský styl je odlišný od toho amerického. Ale dopadlo to dobře," oddechl si kouč.

Napínavý zápas rozhodl ústecký střelec Pecka, který 76 sekund před koncem krásnou individuální akcí poslal Slunetu do dvoubodového vedení, které už domácí nepustili. Orli poslední střelu zápasu minuli. Na hře Ústí bylo znát, že mu chybí klasický rozehrávač. „Bylo to hodně náročné. Je to pro nás novinka. Měli jsme dva rozehrávače, Šotnara s Gloverem, a teď není ani jeden z nich. Glover jel domů a musíme se s tím popasovat, než se Michal vrátí. Thompson se připojil k týmu nedávno," přidal křídelník Filip Šmíd.

Na návrat Šotnara čekají Ústečané jako na smilování. „Věříme, že na začátku roku bude stoprocentně fit. To je oficiální zpráva, ale já jsem opatrný, Michal s kotníkem laboruje už druhou sezonu. Nechci malovat čerta na zeď, ale stát se může cokoliv. Doufám, že to dopadne dobře, protože Michala opravdu potřebujeme. Snažíme se to nahradit týmovou hrou, ale pereme se s tím," dodal Pištěcký.