Kolotoč přípravných zápasů, Sluneta porazila Drážďany, v pátek hraje znovu

Ústí nad Labem - Sluneta sehraje ve 12 dnech šest přípravných duelů! Kompletní tým po dvou společných trénincích porazil Drážďany, dnes hraje znovu.

8.9.2017

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Basketbalisté Ústí porazili v prvním přípravném utkání Drážďany, už dnes, v pátek 8. září, přivítají dalšího soupeře, Ostrów Wielkopolski. Během dvanácti dnů sehrají šest přípravných zápasů, už zítra se v Hodoníně utkají s Brnem, ve středu sehrají odvetu v Drážďanech a další neděli pak turnaj v Jindřichově Hradci.

„Čeká nás hodně zápasů, protože potřebujeme tým sehrát. Do zápasu s Drážďany jsme šli po dvou společných trénincích. Odnesl jsem si celý list poznámek, na čem budeme muset pracovat,“ sdělil trenér Slunety Antonín Pištěcký. Ten rozdělil minuty mezi deset hráčů, které měl k dispozici, prakticky rovnoměrně, nedostalo se pouze na dva.

„Josh Wolfram a Filip Šmíd jsou zranění, zbylých deset hráčů dostalo prakticky stejnou minutáž,“ potvrdil Pištěcký. Jeho tým předvedl v úvodních dvou čtvrtinách kanonádu, zejména za tři body byli Ústečtí veleúspěšní, poločasové skóre narostlo na 50:36! Úctyhodné na tým, který hraje spolu prakticky poprvé.

VÝSLEDKY NEŘEŠÍ

„Abych řekl pravdu, na skóre jsem se v průběhu zápasu podíval asi jednou. Výsledky jsou nyní druhořadé, jde mi hlavně o herní projev a další aspekty důležité pro následující tréninky, také jsem chtěl dát všem hráčům stejný prostor,“ zmínil lodivod Slunety.

I přesto, že ve druhém poločase soupeř dotahoval, košíkáři Ústí nakonec udrželi náskok a v úvodním zápase přípravy si připsali vítězství 90:83. Opora domácích Ladislav Pecka si připsal 17 bodů a osm doskoků, na dvojciferný počet bodů se dostali také Joshua Treadwell, David Šteffel a Donald Robinson.

Páteční utkání startuje v 16.30, vstup do Sportcentra Sluneta opět zdarma.

SLUNETA–Dresden 90:83
Střelci: Treadwell 20, Pecka 17, Šteffel 11, Robinson 10, Šotnar 9, Svejcar 6, Votroubek, Dolanský a Singletary 5, Růžička 2.

Lenka Dusilová: Indiánky vznikly z nadšení, jinak by ten klip stál statisíce

Ústí n. L. - Skvělé! Basketbalisté ústecké Slunety porazili v ostře sledovaném severočeském derby Děčín 81:75.