Můžete se ještě vrátit k pondělní porážce 1:3 na palubovce favorizovaných pražských Lvů?
Zmiňovaná dohrávka v Praze pro nás byla zápasem po desetidenní pauze, neboť jsme v minulém kole neměli při současném lichém počtu účastníků nejvyšší soutěže soupeře. Přestávku jsme využili na doléčení poměrně závažných poranění u smečaře Matouše Lanka a univerzála Islomjona Sobirova, kde to vypadalo na delší dobu. Nakonec se k tomu hráči postavili odpovědně, lékaři odvedli dobrou práci, a tak mohli proti Lvům nastoupit.

Co vám střetnutí tedy ukázalo?
Nastoupili jsme s tím, že zápas bude testem jejich zdravotního stavu a vlastně zároveň zkouškou pro celé mužstvo po desetidenní přestávce. Trochu více směřujeme pozornost k sobotnímu domácímu zápasu se Zlínem, kde se dohraje první polovina soutěže a ukáže nám, jaké bude průběžné pořadí.

Lvi nezažívají top sezonu, není vám líto, že jsme nezískali bod? Favority potrápit dokážete…
V Praze jsme určitou šanci měli, neříkám, že přímo vyhrát, to by Lvi asi nedopustili, ale k bodu zase nebylo tak daleko. V některých okamžicích jsme měli možnost zásadně zdramatizovat průběhy setů, ale vlastními chybami a možná i důsledkem herního výpadku ve zmiňované pauze, jsme některé ty pasáže sad nezvládli podle představ a nabízenou šanci, kdy Praha nehrála úplně kvalitní utkání, jsme bohužel nevyužili. Přesto získaný set z palubovky Lvů není pro nás úplně zanedbatelný. Náš výkon byl dobře hodnocen a z mého pohledu byl směrem k sobotní konfrontaci se Zlínem (hrát se bude v haly Slunety na Klíši od 17.00) velice slibný.

Co vás ještě v metropoli potěšilo?
Lepší jsme byli ve Fan clubu, naši příznivci byli více slyšet, než ti domácí a určitě to pro nás byla vzpruha a povzbuzení, kterého si vážíme. Těší nás, že zájem fanoušků o náš tým neupadá, naopak. Jeli za námi a věřím, že s jejich podporou budeme moci počítat i v dalších městech.

Jak se na sobotní boj se zlínskou Fatrou těšíte?
Zápas může hodně zamíchat pořadím v druhé polovině tabulky, kde se momentálně pohybujeme, může nás i posunout dál k boji o play off, což je náš celosezonní hlavní cíl a v případě úspěchu nás může také vzdálit i konkurentům, kteří jsou v pořadí za námi. Bodový odstup od spodku tabulky by pro nás byl příjemný, proto pro nás má zápas velký význam. Myslím, že po zdravotní stránce, ale i té v přípravě, se před utkáním se Zlínem udělalo pro úspěch maximum.