Již v sobotu začíná třetí ročník Trmické desítky za Přemyslem Oráčem. Trať vede z Trmic do Stadic. „Zatím máme 154 přihlášených, ale to se ještě změní, počítáme s více než dvěma stovkami účastníků. Z Hradce Králové přijede a poběží devětaosmdesátiletý Josef Soukup," informoval ředitel závodu Petr Kostovič.

CHARITA BUDE U MILADY

Další víkend 3. září je na programu Rychtářská 12°, třetí ročník se poběží od Cyklokempu Loděnice po labské cyklostezce. Vybrat si je možné nejen hlavní závod, ale i rodinný běh na jeden kilometr, juniorské dva kilometry a 2 Run štafetu na 2 x 6 kilometrů. Část výtěžku závodu bude určena na nákup sportovních potřeb pro děti z ústeckých dětských domovů.

Charitativní náplň bude mít i Běh upřímných srdcí, který se uskuteční 10. září u jezera Milada. „Hlavní závod je na pět kilometrů. Ale připraveny jsou i nesoutěžní běhy pro děti a běh na jeden kilometr. Celý výtěžek je určen pro Davídka na operaci nových oušek a pro Honzíka na doplacení rehabilitačního pobytu," uvedla Eva Jersáková z nadačního fondu Matěje Proška. Běh je sportovní obdobou vánoční akce Rozsviťme Ústí.

Další týden si v Ústí nad Labem dá sraz světová běžecká špička. „Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem startuje z Mírového náměstí v sobotu 17. září v 15.00 hodin. Zúčastní se na 3 600 běžců z mnoha zemí, ale rodinný běh poběží dalších 2 500 závodníků včetně rodičů s dětmi nebo prarodičů s vnoučaty," uvedla mluvčí města Romana Macová.

POBĚŽÍ PŘES CHEMIČKU

Hlavní závod oceněný zlatou známkou IAAF se tradičně poběží po obou březích řeky Labe a i tentokrát trať zavede atlety do průmyslového areálu Spolchemie. V chemičce běžci urazí tři kilometry. Závod lze absolvovat i ve čtyřčlenné štafetě.

Součástí akce bude i závod handicapovaných sportovců Spolchemie Český pohár v handbike.

Akce je zařazena do programu Ústeckého kraje Rodinné stříbro pro rok 2016.

Další, již podzimní akcí, bude 1. října 2. ročník Běhu kampusem. 1 200 metrů dlouhá trať vede areálem Univerzity J. E. Purkyně. Poběží se méně obvyklým způsobem. Muže do 45 let čeká 40 minut + 1 kolo, další variantou je 30 minut + 1 kolo pro ženy a muže nad 45 let. Organizátoři počítají i s uspořádáním rodinného běhu.

Kdy a kde se běží Trmická desítka za Přemyslem Oráčem - 27. srpna, Trmice Stadice
Rychtářská 12° - 3. září, Labská cyklostezka, Cyklokemp Loděnice
Běh upřímných srdcí - 10. září, jezero Milada
Mattoni 1/2 Maraton - 17. září, Ústí nad Labem
Běh kampusem - 1. října, areál UJEP