„Vzhledem k počtu bodů soupeře jsme nečekaly tak hladký průběh. Přesto mne mrzí výpadek v druhé polovině prvního poločasu, kdy se hráčky soupeři přizpůsobily a opět jsme neproměnily několik vyložených šancí, což by nás ve vyrovnanějším utkání mohlo stát dva body. Ale jsem ráda, že poslední dva body zůstaly doma a doufám, že nás to alespoň namotivuje do přípravy na jarní část, která, jak doufám, bude lepší, než byla ta podzimní," přeje si trenérka házenkářek ústeckého Spartaku Hana Šimková.

V utkání se soupeřem, se kterým Spartak sousedil  v tabulce, se očekával vyrovnaný boj.. Avšak začátek zápasu tomu vůbec nenasvědčoval. Za prvních deset minut nepustily Ústečanky soupeře vůbec do hry a těžily z jeho chyb.  Bohužel v tomto tempu domácí hráčky nepokračovaly, nechaly se „ukolébat" a přizpůsobily se hře hostujících hráček. To vše vyústilo v poločasový, pouze čtyřbrankový náskok (12:8).

Do druhého poločasu vlétly domácí hráčky stejně jako na začátku zápasu a s přibývajícími minutami už nebyl nikdo na pochybách, že dva  body zůstanou doma. Branku domácích střežila druhý poločas Kateřina Kalvachová, která se tímto zápasem loučila s kariérou a rozloučila se opravdu ve velkém stylu – za celý poločas pustila za svá záda pouze šest gólů. Ústečanky jich oproti tomu nastřílely patnáct a po závěrečné siréně tak svítilo na tabuli konečné skóre 27:14. Spartak získal v první polovině soutěže v deseti utkáních devět bodů. Nyní má  druhá liga žen přestávku a Spartak se znovu představí svým fanouškům začátkem února, kdy přivítá Strakonice.

Spartak Ústí – Kovofiniš Ledeč 27:14 (12:8)

Spartak: Klečková, Kalvachová – Janečková 7, Tušlová 1, Křivanová 2, Pejšková 1, Červinková, Bázlerová 7, Šidlíková 4, Srpová 4, Svobodová 1 – za hosty nejvíce: Dočkalová a Vondráčková po 4. Rozhodčí: Moravec – Rutta. Diváci: 70.