Volejbalistky Chabařovic pod vedením trenérky Marcely Bromové prožijí velkou přestavbu, ambice týmu jsou zatím ve hvězdách. „Těžko odhadovat, jaká bude kvalita soutěže, bude to asi hodně vyrovnané. Pro holky hodně psychicky náročné, byly zvyklé vyhrávat," prozradila trenérka Slovanu.

Bylo to buď a nebo, nakonec ale přihláška Slovanu Chabařovice na svaz doputovala a tým bude ve druhé lize pokračovat. „Dvě hráčky ukončily kariéru, jedna odešla. Uvažovaly jsme, jestli to vůbec přihlásit," popisovala trenérka.

KAPIČKOVÁ SE MUSÍ PŘEUČIT NA BLOKAŘKU

Pozice blokařky pálí zlatý tým nejvíce. „Nemůže tam jít hrát někdo, kdo to nezná. Z Teplic jsme ale získaly na přestup jednu blokařku, druhou bude hrát Kapičková, naše úderná síla, kterou musíme přeučit," pokračovala Bromová.

Další opora Výborná nebude k dispozici na domácí utkání. „Přišly k nám dvě nové holky, ale mám z toho obavy, bude to úplně nové družstvo a zatím máme jen jeden trénink týdně. Ani já už nebudu stíhat všechna utkání," prozradila trenérka.

Mezi tradiční soupeřky Chabařovic bude patřit Liberec, Mělník a Děčín. „Dvakrát je tam Plzeň, nově Chodov a dvě družstva z Prahy. Uvidíme, jak to bude vypadat," uzavřela Bromová. Soutěž začíná 1. října.

Složení 2. ligy, skupina A: Liberec, Mělník, Chodov, Bohemians Praha, Děčín, Plzeň B, Střešovice B, Slovan Chabařovice, 15. ZŠ Plzeň, Rumburk.