Trvalo to dlouhých 14 let a možná ještě delších 9 zápasů, než se florbalisté Ústí dočkali výhry v nejvyšší soutěži. První údaj hovoří o poslední účasti florbalistů v extralize, druhý znamená počet utkání, v nichž museli ústečtí florbalisté snášet sérii porážek.

V 9. kole už se ale dočkali, v zápase sice neudrželi vedení 3:2, Znojmo ve třetí části srovnalo krok, sedm vteřin před koncem prodloužení však Ústí potrestalo chybu hostů při střídání, díky němuž ho rozhodčí poslali do oslabení. V čase 64:53 vystřelil bonusový bod kapitán David Stummer.

"Byla to spíše z nouze ctnost, trvalo nám, než jsme zakončili, takže když jsem dostal míček, zkusil jsem to, a díky bohu to tam spadlo," líčil po utkání střelec vítězné branky. "Škoda, že to nebylo za tři body, protože si myslím, že jsme byli lepší, bohužel nám to tam nepadalo."

Ústí vstřelilo rozhodující zásah v přesilové hře, domácím však trvalo dlouho, než se vůbec odhodlali k nějaké střelbě. "Tušil jsem, že zbývá pár vteřin, i lidi z publika na nás křičeli. Já jsem si o nahrávku od Mikuláše Krbce říkal už dýl, on musel podstoupit ještě jeden souboj, díky bohu ho ustál, poslal mi míček a já ho poslal do sítě," ulevilo se Stummerovi.

Zda by ústecké florbalisty mohla tato trefa nastartovat? "Čekají nás týmy ze druhé poloviny tabulky, takže já věřím, že by nás to mohlo nakopnout a mohli bychom sbírat i další body. Důležité je, že máme konečně první výhru a že jsme ji urvali před skvělým domácím publikem," uzavřel.

Tipsport Superliga, 9. kolo:
Florbal Ústí - TJ Znojmo 4:3pp (1:0, 2:2, 0:1, -1:0p)
Branky a nahrávky: 9. Koník (Stummer), 32. Josef Novák (Krbec), 38. Kolstrunk (Stibor), 65. Stummer (Krbec) – 23. Salava (Procházka), 30. Salava (Procházka), 54. Procházka (Fridrich)
Diváci: 364
Florbal Ústí: Fibiger (Hlava) – Stummer, Esterka, Semerád, J. Horák, Kühnel, Stibor – Täuber, Kužel, Pojar – Kolstrunk, Josef Novák, Kopecký – Vl. Štorek, Pavelka, Pazderka – Fuchsig, Koník, Krbec.