Sobotní duel byl předčasně ukončen v polovině závěrečného dvanáctého kola kvůli krvácejícímu zranění českého boxera, na výsledek to ale nemělo vliv. Rozhodčí jej podle pravidel WBO dobodovali. Konečný zvítězil u všech tří sudích.

Čtyřiatřicetiletý ústecký boxer se v ringu představil po pěti měsících. Poprvé od října, kdy v Kyjevě prohrál s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem v souboji o pás mistra světa WBO v lehké střední váze. Tentokrát boxoval ve vyšší váhové kategorii, do níž se rozhodl definitivně přestoupit.

Lukáš Konečný se stal profesionálním mistrem Evropy, kdyř porazil Francouze Karima Achoura.

Konečný měl od začátku převahu a potvrzoval roli favorita. Již ve třetím kole se ale se soupeřem srazil hlavou a měl roztržené obočí nad levým okem. I nadále byl lepší, ale prakticky neustále měl na tváři krev. Achour se totiž snažil jeho handicapu využít.

Už ve 4. kole rozhodčí duel poprvé přerušil, aby zkontroloval zranění Konečného, to se opakovalo i v 9. kole. Lékař jeho stav průběžně sledoval i o přestávkách. Konečný sice stále přesněji zasahoval francouzského soka, který ale potvrdil svou odolnost. V polovině 12. kola rozhodčí zápas definitivně ukončil podle všeho pro další Konečného zranění v obličeji.

Achour sice zvedl ruce na znamení výhry, ale rozhodčí zápas dobodovali a nakonec se radoval Konečný. Českému boxerovi přisoudili vítězství v poměru 118:110, 116:112 a 118:110.

Boxer Lukáš Konečný vybojoval titul mistra Evropy WBO ve střední váze.