Žák předčil svého učitele. Profesionální boxerka Fabiána Bytyqi se stala světovou šampionkou, a trumfla tak svého trenéra a někdejšího šampiona Lukáše Konečného. „Je to blbý, ale Fabča získala víc než já. Já byl jenom prozatímní mistr světa, ona je plnohodnotná šampionka,“ mrknul Konečný, který 2. října odtajní detaily svého comebacku do profi ringu.

Jak jste prožíval životní zápas Bytyqi s Castleovou?
Ani jsem si to neužil. Měl jsem i jiné povinnosti, takže jsem musel občas odběhnout a něco řešit. Naštěstí to Fabča měla jasně v rukou od začátku do konce. Bylo vidět, že soupeřka byla dobrá a Fabča z ní měla pořád respekt. Ale pohlídala si to po taktické stránce a já jsem s jejím výkonem jako vždycky naprosto spokojený (úsměv).

Bytyqi přepsala české dějiny profesionálního boxu…
Úplně chápu, že brečela. Bude jí to docházet ještě hodně dlouho, protože úspěch to je. Myslím si, že v téhle republice to nebude doceněné. Ale prostě je to úspěch. Je za tím spousta práce. Samozřejmě má menší konkurenci než chlapi, to je neoddiskutovatelné. Ale pořád je to obrovská konkurence. Na světě je spousta ženských, které by toho chtěly dosáhnout, ale nemají na to.

Je to velký rozdíl slavit titul jako boxer a jako trenér?
Já si to taky ještě úplně neuvědomuju, stejně jako Fabča. Pro mě je to příjemné, ale beru to tak, že pro toho sportovce je to mnohem větší úspěch. Vážím si toho, ale nějaké v uvozovkách trenérské kvality se mohou potvrdit až s dalším sportovcem, aby to nebyla jenom náhoda nebo třeba štěstí, že jsem narazil na takovou svěřenkyni, jako je Fabča. Je potřeba to v budoucnu potvrdit ještě s dalšími sportovci.

Jaké máte s Bytyqi další plány? Logicky se nabízí obhajoba titul…
Určitě bude obhajoba titulu. Mexičanka až má vyboxované právo vyzvat Fabču k souboji o titul. To nebude pr…

Přijali byste nabídku boxovat o titul v Mexiku?
Mohli bychom to udělat, ale jako mistři světa máme určitou výhodu. Samozřejmě to záleží i na penězích. Myslím si, že se nám tam chtít nebude, ale pokud bychom tam měli jet, tak se bránit nebudeme.