Jaký je celkový itinerář cesty?
Vyrazili jsme v pondělí ráno, večer máme příjezd do Osijeku v Chorvatsku. Po dlouhé cestě nás čeká jen večeře a spánek. V úterý dopoledne máme trénink, pak oběd a v 17 hodin už se hraje. Ve středu přejíždíme do rakouského Grazu, ve čtvrtek nás čeká podobný program jako v úterý s tím rozdílem, že se hraje až ve 20 hodin. Po zápase vyrazíme domů a nad ránem máme příjezd do Ústí.

Takže volno nečeká hráče žádné?
Někteří lidé si myslí, že jedeme tak trochu na výlet, ale nás čeká prakticky jen cestování, hotely a hala. Možná po obědech před zápasy bude nějaké kratší volno, tak si třeba hráči vyrazí projít město, ale určitě neplánujeme nic hromadného.

Vzal jste s sebou celý tým včetně mladíků?
Ze studijních důvodů nemohli jet Haiblík a Karlovský, kterým povinnosti nedovolí na čtyři dny odjet. Jedeme tedy v počtu deseti hráčů.

Příležitost dáte všem?
Při takové cestovní vytíženosti určitě není možné dát některým hráčům 35 minut, navíc když hrajeme dva zápasy ve třech dnech. Budeme reagovat na průběh zápasů, určitě ale chci, aby si zahráli všichni.

Co vás čeká za soupeře? S jakým cílem k zápasům míříte?
Byl bych nerad, kdyby si někdo myslel, že vzhledem ke dvěma výhrám ze dvou zápasů jsme v obou duelech favority. Z loňských zkušeností v Alpe Adria Cupu víme, že zápasy doma a venku jsou úplně odlišné. Doma jsme některé soupeře přejeli o třicet a venku prohráli. Osijek u nás prohrál až ve vyrovnané koncovce, navíc jim chyběl klíčový pivot, nám ale zase zraněný Michal Šotnar a Ljubomir Čampara. S Grazem jsme letos ještě nehráli, ale oproti minulým létům posílili. Viděl jsem je v Děčíně, mají spoustu cizinců, určitě nás nečeká nic jednoduchého. Bude záležet na spoustě faktorů, rozhodčí, prostředí, uvidíme. Koukám se na to střízlivě, jasným postupujícím je Děčín, my bychom chtěli domů přivézt alespoň jednu výhru a ve zbývajících dvou zápasech na naší palubovce si pohlídat postup dál.

Kromě Nymburka jste oslavili v lize tři výhry, nálada i přes dlouhou cestu je tedy nyní dobrá?
Je, ale musíme to přenést i do těchto zápasů, které, jak už jsem zmínil, mají úplně odlišná specifika, než ty ligové. Celkově je tento pohár něco jiného, než liga, rozhodně si nechceme odvařit čtyři hráče. Vše záleží na tom, jak se budou zápasy vyvíjet.

ALPE ADRIA CUP V ČÍSLECH:
Trasa výjezdu:
Ústí nad Labem - Osijek 855 km
Osijek - Graz 465 km
Graz - Ústí nad Labem 615 km

Zápasy:
Osijek - SLUNETA úterý 17.00
Graz - SLUNETA čtvrtek 20.00

Team squad:
Josh Brown, Michal Šotnar, Ladislav Pecka, Pavel Houška, Jan Maděra, Dalibor Fait, Martin David, Ljubomir Čampara, Spencer Svejcar, Lukáš Bažant

Tabulka skupiny (pořadí, tým, výhry/prohry):
1. Děčín 4/1
2. Osijek 1/3
3. Ústí 2/0
4. Graz 0/2

Zbývající zápasy Ústí:
4.12. Ústí - Děčín
18.12. Ústí - Graz