Měl to být pompézní návrat po 14 letech, jenže Pardubice byly proti. Ústí v domácí premiéře v Superlize padlo 2:9. Začátek byl přitom skvělý. V bouřlivé kulise se Ústí nejprve ubránilo oslabení, v 11. minutě trefil první domácí zásah v Superlize ve Sportcentru Sluneta Horák.

Jenže půl minuty před koncem třetiny hosté srovnali a během sedmi minut druhého dějství zasadili Ústí tři tvrdé údery. „Na 1:1 to byl zbytečný gól. Na tyhle situace jsme se zaměřovali v předzápasové přípravě,“ mrzelo kouče Marka Vojtu.

Ústí nestíhalo rychlou a důraznou hru soupeře, po páté brance vyměnilo brankáře, jenže nebýt střídajícího Hlavy a jeho dvou skvělých zákroků a neuznané branky Pardubic, mohlo to být před poslední částí ještě horší. I v ní, ač nejprve snížil Kolstrunk, inkasovali domácí čtyři branky a skóre tak nakonec narostlo na hrozivý rozdíl sedmi branek.

„I dnes rozhodovala koncovka. Brankáři i obránci jsou kvalitnější, tím spíš musíme nabízené šance proměňovat. Soupeř naopak své brejky zakončoval góly.Musíme přidat v tréninku, potenciál v týmu je, na nováčkovskou daň se nechci moc vymlouvat. Musíme se přizpůsobit nové úrovni a získat jiné návyky než v 1. lize,“ dodal Vojta.

Nevyšla už premiéra ve Zlíně

K premiérovému utkání v Superlize nastoupili florbalisté Ústí už v pátek ve Zlíně proti Otrokovicím. I přes dvě branky Viktora Kopeckého však odjížděli z jihu Moravy s prázdnou po porážce 4:2. „Rozhodlo proměňování šancí. Několikrát jsme šli dva na jednoho nebo sami na brankáře, ale nedali jsme. S dvěma góly se vyhrávat nedá,“ hodnotil trenér Ústí Marek Vojta. 

Tím spíš se Ústečtí těšili na zápas v domácím prostředí před bouřlivou kulisou Sportcentra Sluneta, avšak ani zde to prozatím nevyšlo. Nezbývá tak doufat, že si mladý tým brzy zvykne na vyšší tempo a úroveň.

Horák: Snad to není obraz naší hry

Zápas hodnotil také střelec úvodní branky domácích Jiří Horák. „Problém nám dělá zaprvé určitě tempo, které je úplně jiné a hráči na něj nejsou zvyklí. Zadruhé nedokážeme přenést taktickou přípravu do hry. Víme, co bude soupeř hrát, ale neumíme to eliminovat, ač si na videu ukazujeme, jak na to."

Ústí sází na mladý kolektiv, který je sehraný už od mládežnických kategorií a je plný odchovanců, protipólem však může být nezkušenost a jistá nováčkovská daň. „Já doufám, že to je ta nováčkovská daň, jen nezvyk na novou úroveň a rychlejší tempo, a ne obraz naší hry. Snad se to brzy zlepší," věří Horák.

Ten si zahrál Superligu už před lety za Liberec a i nyní přiznává, že skok mezi 1. ligou a nejvyšší soutěží jde znát. „Je to velký rozdíl, na všechno je méně času, ale aspoň to ti kluci uvidí a přizpůsobí se tomu i tréninky. Musíme je brát naplno jako zápas," dodává na závěr.

Superliga, 2.kolo:

Florbal Ústí – Sokol Pardubice 2:9 (1:1, 0:4, 1:4)
Branky a nahrávky Ústí: 11. Horák (Kopecký), 48. Kolstrunk (Krbec)
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Diváci: 455
Ústí: Fibiger (34. Hlava), Stummer, Horák, Kužel, Tauber, Kopecký, Kolstrunk, Krbec, Novák, Stibor, Pojar, Koník, Kühnel, Pavelka, Sattler, Semerád, Štorek, Fuchsig,Šafařovský