„To, aby Láďa zůstal ve Slunetě, pro nás byla absolutní priorita. Všichni si uvědomujeme, jak klíčovou roli v týmu hraje, nejenom na hřišti, ale i mimo něj,“ vyzdvihl přínos kapitána týmu generální manažer klubu Tomáš Hrubý. „Ne náhodou je tu již devátým rokem. Svou poctivou prací a dlouhodobě stabilními výkony si vybudoval respekt nejen u našich fanoušků, ale u celé ligy a my jsme opravdu rádi, že zůstává další tři roky,“ doplnil k podpisu.

Rodák z Plzeňska, konkrétně ze Žihle, prožil loni bodově nejúspěšnější sezónu, s průměrem 13,2 bodu na zápas nakonec posbíral 632 bodů a výraznou měrou se podílel na historicky nejlepším umístění Slunety v Kooperativa Národní basketbalové lize. Letos jsou jeho čísla ještě lepší, aktuálně zapisuje 16,7 bodu a 7,5 doskoku na utkání, což mu jistě výrazně pomohlo k prodloužení brzy končícího kontraktu.

Martin Nábělek (ve žlutém) při derby s Děčínem
Oslava po Nymburku? V poklidnějším tempu, než jsem čekal, směje se Nábělek

Pecka přišel do Ústí nad Labem před sezónou 2015/2016, o rok později se zapsal do povědomí ústeckému publiku „Peckiádou“, když Svitavám při výhře 97:80 nastřílel 42 bodů. Před příchodem na sever Čech oblékal dres Lokomotivy Plzeň, Basketu Západ, krátké štace si střihl také v Rokycanech či na Vyšehradě.