„Dneska je to fakt výjimka. Kluci před novou sezonou dřou, běháme tady nahoře po Střižáku, makáme v posilovně a odpoledne už ladíme volejbalové herní věci na hale. Někteří hráči jsou v děsném stavu," říká přísný 55letý kouč, jenž získával v kariéře tituly jako hráč i trenér.

Teď se vrátil domů do Ústí. A po operaci kotníku už má svůj nový mančaft pod dohledem.

ŘÍKAJÍ MU JAHODA

Extraliga začne až v půlce října, pro ústeckou partu a zejména jejich vůdce pikantně na palubovce Karlovarska. Právě tam naposledy trenér Brom, ve volejbalové rodině známý s přezdívkou Jahoda, působil.

Takže čas na vyladění formy je ještě i teď po prázdninách. „Fyzičku budeme honit určitě ještě čtrnáct dní. Klasická volejbalová příprava bude až ten poslední měsíc. Tam budeme mít spoustu zápasů. Musíme se sehrát, kluci se prakticky neznají," ví trenér, jenž podobný příběh zažíval už v Karlových Varech: „No tam jsme začali stavět tým úplně na zelené louce."

Brom ví, že nemá k ruce plejádu hvězd ani reprezentantů. „Co nám herně chybí, to tady musíme urvat nasazením a bojovností." No snad se to povede. Po letech strádání je načase…