"Nejdůležitější je, že má zkušenost s evropským basketbalem a měl v poslední době herní i tréninkové vytížení," popsal jeden z hlavních důvodů, proč právě Haymond, trenér Slunety Jan Šotnar. "Je to vyšší křídlo, měl by plnit úlohu Spencera Svejcara. Střelec, který hrál poslední dva roky v Německu," představil nového hráče.

Šestadvacetiletý rodák ze Seattlu měří bez dvou centimetrů dva metry, naposledy působil v Bundesligovém Hamburku. "Hrál ale spíše za jejich rezervu v nižší soutěži, ovšem s cílem probojovat se výš. Jenže Hamburk posílil a on tak souhlasil s nabídkou hrát u nás českou nejvyšší soutěž," objasnil okolnosti jeho příchodu generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý.

Letošní minutáž Haymonda sice není nikterak oslnivá, v loňské sezóně však v druholigovém Schalke zaznamenával v průměru přes 16 bodů a 3 doskoky na utkání, v nichž hrál necelých 30 minut. Výborná je především jeho trojková bilance, z perimetru pálil s více než 40% úspěšností. Šotnarovi by měl být k dispozici už pro sobotní derby na palubovce Děčína, které otevře nadstavbovou část.