Měl to být zápas o naději v sezoně, kdy oslabený celek SKV Ústí nad Labem bojuje mezi tuzemskou elitou. Prohra s Odolenou Vodou 2:3 zkomplikovala cestu za záchranou. „Ale ještě není nic ztraceného," burcuje blokař Ústí Martin Mach.

Martine, zápas s Odolenou Vodou byl pro vás velkým testem. Souhlasíte?
Utkání s Odolkou pro nás bylo takřka existenční. Z hlediska bodového manka byly tři body velmi důležité. Do prvního setu jsme naskočili s ohromným elánem a soupeře za přispění výborného servisu porazili o třídu.

Jenže pak se karta obrátila, čím myslíte, že to bylo?
Bohužel jsme v druhém setu nenavázali na výkon z předchozího setu. Ze soupeře spadla nervozita a začal mlátit do servisu. Tato taktika jim vyšla. Skóre se otočilo ve prospěch hostů a šlo se do třetího setu.

Ten bývá z pohledu volejbalu považován za jeden z nejdůležitějších, je to tak?
Pro nás to byl klíčák. Celý set jsme určovali tempo a drželi si mírný náskok jednoho až dvou bodů. Po zkaženém servisu a obdrženém esu se v koncovce stav srovnal na 23:23. Další balon takřka rozhodl celé utkání. Pro nás neodpustitelná chyba rozhodčího, který neviděl teč v poli a ukázal aut, nás poslala tak do kolen. Další balon nás soupeř zablokoval a bylo jasné, že si plný počet bodů neodneseme.

Ale mančaft se nevzdal, kdo posunul jazýček vah ve čtvrtém setu na vaší stranu?
Čtvrtý set byl ve znamení hry kočky s myší, kdy jsme prohrávali už i o sedm bodů, ale neuvěřitelná šňůra Jirky Kořínka na servisu od stavu 19:24 do 26:24 vykřesala naději aspoň na dva body a poslala nás do tie breaku. Ten jsme absolutně nezvládli a ostudně prohráli se sedmičkou. Ve výsledku jsme byli horší pouze na servisu a z hlediska vývoje zápasu to soupeři stačilo.

Trenér Bican poukazoval na oficiálním webu volejbalové federace, že se opakuje stále totéž. Jak to máme chápat?
Trenér Bican nejspíše poukazuje na stále se opakující chyby, které děláme v sériích a tak zpravidla prohráváme i vyhrané sety. Plus samozřejmě velká kazivost na servisu.

V dalším kole míříte do Zlína, jak na soupeře vyzrát?
Zlín bude zapeklitý. Dlouhá cesta, hala vytopená na hranici regulérnosti není nic co by nám hrálo do karet. Doufám, že navážeme na předchozí zápasy ve Zlíně, které jsme perfektně otočili a započali tak vítěznou šňůru.