„Bude to velmi těžké, ale udělám pro to všechno," slíbil teplický boxer, který si udělal velké jméno i v německé bundeslize.

Po finálové porážce na Grand Prix jste vypadal hodně naštvaně. Mrzí vás hodně, že jste si nevybojoval tu kýženou pátou výhru?
Určitým způsobem je to zklamání, protože jsem chtěl mít pět titulů z Velké ceny. Povedlo se to jen panu Němečkovi a já chtěl jít v jeho stopách. Ale nic se neděje, za další rok to zkusím znovu.

S porážkou 1:2 na body od Bekzoda Chalmetova z Kazachstánu diváci nesouhlasili. Jak jste to viděl vy?
Nechci to moc hodnotit, ale stoprocentně vím, že v posledním kole jsem ho přejel. Zdálo se mi, že v prvním kole soupeř jen utíkal a já jsem byl aktivnější. Rozhodčí ale rozhodli tak, jak rozhodli… Velkou cenu jsem vyhrál čtyřikrát a teď jsem potřetí druhý. Beru to jako další zkušenost.

Ani jste nešel na slavnostní vyhlášení, které proběhlo hned po utkání. Vypadalo to, že jste hodně naštvaný…
Ne, nebyl jsem naštvaný. Šel jsem se převléknut do šatny, protože normálně se vyhlašuje ob váhu, tak jsem to nestihl. (úsměv)

Veškerou sílu upínáte na červnovou světovou olympijskou kvalifikaci v ázerbájdžánském Baku, že?
Určitě. Celou dobu se na tenhle turnaj připravuju a Velká cena pro mě byla takovou zkouškou. Mám radost z toho, jak se cítím, protože jsem v hodně tvrdé přípravě a teprve budu ladit. Vím, že mi chybí rychlost, na které teď budu pracovat. Fyzička je úplně v pohodě.

Jaké jsou vaše šance probojovat se do Ria?
V boxu je to vždycky těžké… (úsměv) Jestli se nepletu, tak postupuje prvních pět ze světa, takže šance je větší, než když postupovali tři z Evropy, která je nejsilnější kontinent. Šance tam je a já udělám všechno pro to, abych uspěl.

Kolik zápasů potřebujete vyhrát, abyste se nominoval na olympiádu?
To nedokážu říct. Záleží na tom, kolik lidí tam přijede, ale většinou to jsou minimálně tři zápasy.

Na minulou olympiádu v Londýně jste se dostal až na divokou kartu…
Chtěl bych uvést na pravou míru, jak to všechno bylo. Na světové kvalifikaci jsem byl první pod čarou a tak jsme zažádali o zelenou kartu. Na Velké ceně jsem boxoval krásný zápas s olympijským vítězem z Londýna Sotolongem a myslím si, že jsem tu zelenou kartu dostal zaslouženě. Určitě to nebylo tak, že by někdo řekl: Hej, lucky Chládek, tak jo, pojeď na olympiádu.

Je pro vás olympiáda zlomový bod v tom, že pokud to nevyjde, zamíříte k profíkům? Už dřív jste o tom uvažoval.
Mám teď jediný cíl a tím je olympiáda v Riu. Potom se budu rozhodovat, co bude dál.