Seriál s názvem Střížák MTB Cup 2015 měl na programu maraton a v hospůdce Pohoda měli nával.

Nenápadný mladík z Moravy

„Ráno pršelo, ale třicítka malých závodníků byla nesmlouvavá. Tatínkové museli do terénu a startér měl práci. Nejmladší vítězkou byla pětiletá Nelinka, která s kamarádem Jakubem ochotně zapózovala před objektivem, jako zkušená hvězda. Po obědě už přijížděli na seřadiště starší borci. Čekal je těžký závod po úzkých lesních cestách, nechyběly louže, strmé sjezdy i solidní stoupání. Jeden okruh měřil 15 kilometrů," ochotně vysvětloval hlavní pořadatel Jan Vácha a po chvilce osedlal svého mazlíka, aby šel ostatním příkladem.

Mimořádný start mezi dospělými si užíval desetiletý Míša Koňák, který nastoupil se souhlasem tatínka i trenéra. Patnáctikilometrovou trasu zvládl skutečně famózně a vysloužil si obdiv doprovodu. Ženskou krásu zastupovala mezi drsňáky mladičká Klára Křížová a pěkně je proháněla.

Hlavní závod na tři kola (45 km) ovládl stylem start cíl nenápadný mladík z Moravy Adam Sedláček. Po prvním kole měl velký náskok, který stále zvyšoval. Do cíle dorazil s lehkostí profesionála a klidným hlasem odpovídal na otázky.

„Jezdím tak pět let, chvilku jsem měl přestávku před maturitou, ale baví mě to. Bydlím ve Vrbicích, to je tak 50 kilometrů od Brna. Včera jsem byl ale v Liberci, tak jsem to prostě spojil. Vůbec nevím, že to je nějaký šestidílný seriál, trať mi prostě sedla," prohlásil tiše u stolku rozhodčích.

Druhý dojel hlavní pořadatel Jan Vácha a hlasitě chválil vítěze. Další závod oblíbeného seriálu je plánován na sobotu 4. července a bude to zase skvělá podívaná.