Přestože svěřenci Marka Vojty prohrávají po úvodním dvojzápase na hřišti soupeře 2:0, kouč Ústí považuje sérii za velice vyrovnanou.

Jak byste zhodnotil oba uplynulé zápasy?
Byly velice vyrovnané. Z mého pohledu mohl oba zápasy vyhrát jeden i druhý tým.

Co zápasy rozhodlo?
První duel jsme více přemýšleli jak hrát, než abychom skutečně hráli, také jsme nedali nějaké šance. Ve druhém utkání jsme měli dobrý nástup, bohužel pak přišel výpadek při hře čtyři na čtyři. Soupeř nás trestal, šla vidět jeho zkušenost.

Je něco, s čím jste spokojený a můžete to pochválit?
Určitě se mi, zejména ve druhém zápase, líbila naše hra bez brankáře. Myslím, že při hře 6 na 5 jsme předvedli solidní výkon.

Co bylo naopak negativní? V prvním duelu jste vyprodukovali pouze 16 střel…
Neměli jsme odvahu, která by byla v takových zápasech potřeba. Hezké góly zkrátka v takto vypjatých duelech nepadají. Je potřeba hrát jednoduše a přímočaře. Věříme, že doma se to zlepší.

Překvapil vás něčím Liberec?
Nepřekvapil, hráli to, co jsme očekávali. Bohužel ani my jsme nedokázali soupeře ničím zaskočit a oni byli zkrátka o ten kousíček lepší. Je to škoda, protože si myslím, že minimálně jedno vítězství jsme si z Liberce mohli odvézt.

Prohráváte ale 0:2, jaká je nálada v týmu?
Samozřejmě to není příjemné, za stavu 1:1 by se nám dýchalo lépe. Hraje se ale na čtyři vítězství a konec rozhodně zatím není. Myslím, že je v našich silách porazit i takovou kvalitu, jakou disponuje Liberec.

Druhá série je zatím vyrovnaná, překvapuje vás to?
Ani ne, myslím, že to bude hodně dlouhá bitva, neodvážím se ani tipovat, kdo spadne. Myslím si ale, že stejně vyrovnaná je i naše série s Libercem, jen zatím nebereme body. Doma ale můžeme stav srovnat.

Jsou klíčovým faktorem i brankáři? Ve druhém zápase jste je měnili.
Fibiger zachytal první zápas skvěle, ve druhém to měl těžké. Některé střely neviděl, spíš jsme chtěli dát střídáním hráčům nějaký impuls. Je ale jasné, že důležité zápasy rozhodují především brankáři.

Co může být klíčovým faktorem v domácích duelech?
Rozhodně publikum. Pravidelně nás podporují početné návštěvy, které tvoří skvělou atmosféru. I v zápasech v Liberci jsme měli téměř domácí prostředí. Věřím, že doma nám výrazně pomohou.

Venku se ale letos příliš nedaří, vy však potřebujete u soupeře alespoň jednou vyhrát. Nemůže to svazovat?
Doma máme určitě lepší bilanci. Podle mě už to ale tak extrémní herní rozdíl nebyl. Nemyslím, že by na nás ležela nějaká deka.