Vršecký se vůbec poprvé v průběhu své kariéry neprobojoval do super pole! Smolný úvod měl společného jmenovatele. Tím byla tekoucí nafta. "Zkoušeli jsme něco nového, riziko, které loni přineslo pole position, se tentokrát nevyplatilo," přiznal Vršecký.

Do hlavního závodu tak startoval až z osmnáctého místa, to se mu v cílové rovince podařilo vylepšit na dvanácté.

ME tahačů ve španělské Jaramě.

Adama Lacko s Renaultem skončil sedmý a tím si upevnil svoji třetí pozici. Vršecký na pátém místě už na něj hodně ztrácí.

Slušně si vedl druhý jezdec Buggyry Michal Matějovský, který při svém druhém startu v závodě evropského šampionátu dojel na technicky náročném okruhu patnáctý.

V závodu s handicapem se Lacko podíval i na bednu, byl druhý za Maďarem Kissem.„Čekal jsem, až přede mnou jedoucí Kiss udělá chybu, ale ona nepřišla. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, protože jsem moc dobře věděl, kdo je za mnou. Pěkně jsem se díky tomu zapotil,"řekl Lacko, kterému se nepovedl start podle představ.„Kiss při zaváděcím kole jel strašně pomalu, na poslední chvíli jsem podřadil, čímž samotný start nebyl tak svižný a já o svoji pozici na chvíli přišel. Naštěstí jsem si ji hned vybojoval zpátky,"oddechl si stříbrný jezdec.

Bod za desáté místo si vybojoval David Vršecký, za kterým byli poskládáni zbývající čeští piloti Vojtíšek a mladý Matějovský. "Přes veškeré vynaložené úsilí se nedalo nic dělat. Strašně mi to klouzalo. Musíme zjistit, do jaké míry se na chování auta podepsala kolize s Javierem. Do té doby bych nerad něco hodnotil," řekl Vršecký.

Michal Matějovský byl naopak s předvedeným výkonem spokojený. V závěrečné zatáčce se dostal před vítěze dvou závodů a Vršeckého trýznitele Javiera Mariezcurrenu. "Jarama je hodně technická, což mi vyhovuje. S každým odjetým kolem se cítím jistěji. Poslední předjetí bylo opravdu o vlásek, ale vyšlo to."

Adam tak do hendikepového závodu startoval ze druhé příčky, o kterou se nenechal připravit,

ME tahačů Jarama

SOBOTA

Hlavní závod: 1. Hahn (Něm/MAN), 2. Albacete (Šp/MAN), 3. Östreich (Něm/Renault), … 7. Lacko (ČR/Renault), 12. Vršecký (ČR/Buggyra), 14. Vojtíšek (ČR/MAN), 15. Matějovský (ČR/Buggyra).

Závod s handicapem:1. Kiss (Maď/MAN), 2. Lacko, 3. Hahn, … 10. Vršecký, 11. Vojtíšek, 12. Matějovský.

Celkové pořadí: 1. Hahn 458 bodů, 2. Albacete 433 bodů, 3. Lacko 287, … 5. Vršecký 245.