Vzhledem k divokým výsledkům z belgického Zolderu může, alespoň v teoretické rovině, pomýšlet dva podniky před koncem šampionátu na zisk titulu hned šest jezdců! Mezi adepty na celkové vítězství je i od Mostu ve zlaté přilbě jedoucí David Vršecký s Buggyrou.


Že by snad měl být dar, který obdržel před svým jubilejním desátým vítězstvím na domácím okruhu, předzvěstí věcí budoucích, roudnický jezdec se smíchem odmítá. Zároveň však přiznává, že Zolder ukázal, že v truckracingu je možné skoro všechno.


„Lidi v týmu mi říkali, že ztrácím na Jochena 90 bodů a ve hře jich je 120. A hned přišli se scénářem, na jehož základě bych se mohl stát mistrem Evropy,“ smál se Vršecký před odjezdem do Jaramy.

„Hodně mě to pobavilo. Ale jak už jsem několikrát říkal, jsem realista. Už teď nám o dvanáct bodů více, než jsem získal loni v průběhu celé sezony, takže spokojenost v mezích normy. Po Jaramě i Le Mans chci mít hlavně dobrý pocit sám ze sebe. Většinou je to tak, že tento pocit s sebou přináší slušné body a poháry.“


Aktuální stav věcí přičítá dvojnásobný mistr Evropy mimořádné vyrovnanosti letošního šampionátu. „Vyhrát závod může šest až osm jezdců. Vždycky, když si s Robinem Dolejšem (inženýr Buggyry) řekneme, že technika je hraně limitu, přijdeme na něco nového a stlačíme nějakou tu setinu. Sám jsem zvědav na to, jak dlouho nám to vydrží,“ prozradil David.


A zároveň odmítl byť naznačit, jaké jsou jeho preference v otázce šampiona. „Případné tipování považuji za unfair. Snad jenom tolik, že když nevyhraji já, bude to Jochen nebo Antonio.“