Ústí n. L. - Přesně takové budou „Malý závody o Velký prachy“, které se v sobotu konají ve skateparku za rondelem v ústecké čtvrti Bukov.


„Žádné podobné závody s takovou špičkovou účastí se ještě tady nikdy nekonaly,“ uvedla Jana Stahlová z pořádající UWKcrew.


A jména jako Jaroslav Mrštný a Jiří Tomášek jí dávají zapravdu. Právě posledně jmenovaný je úřadujícím mistrem republiky. Jeho velkým konkurentem bude Jaroslav Mrštný z Teplic, který je jediným českým profi jezdcem.

„Jedná se o top ridera, vítěze mezinárodního závodu IMYTA v roce 2004 a osminásobného mistra republiky,“ doplnil Mrštného vizitku pořadatel akce Martin Král.


Ovšem v tomto sportu velkou závodnickou rivalitu nehledejte.“My spolu tolik nesoupeříme, spíš si užíváme volný čas. Je to hlavně o zábavě,“ dodal Jiří Tomášek z Ústí nad Orlicí.
Jenže půjde o 25 tisíc korun.

„Jde o největší sumu, o kterou se vůbec v republice letos jede,“ vyzdvihl Král. Startovné je 50 korun.

Závody se pojedou ve třech disciplínách. První je volná jízda na dvě minuty, kdy jezdec bude mít možnost ukázat vše co umí na kterékoliv překážce ve skateparku. Dále se pojede na mini rampě a posledním kláním bude divácky atraktivní soutěž o nejlepší trik.


Závody, zpestřené živou hudbou, startují v 10.00 hodin ve skateparku v bukovském areálu Domu dětí a mládeže Ústí. Ten je přitom také spolupořadatelem soutěže. Samotné závody začínají v sobotu ve 13.00 hodin. Před tím ale mohou návštěvníci akce vidět rozjezdy, prezentace začíná už v 10.00 hodin